Raiffeisen Polbank Limit zadłużenia - Opinie

Limit zadłużenia w koncie Raiffeisen Polbank - Forum i Opinie klientów

Piątek 28 marzec 2014 14:53
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Limit zadłużenia w koncie w Raiffeisen Polbank

Limit zadłużenia jaki proponuje nam Raiffeisen Polbank skierowany jest szczególnie do klientów, którzy wykonują wolne zawody takie jak lekarz czy prawnik. Wspomnianą grupę bank zachęca do skorzystania z omawianego produktu oferując uproszczone formalności i wysoką kwotę limitu, bez potrzeby ustanawiania dodatkowego zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Sprawdźmy jak te hasła wyglądają w rzeczywistości.

Dla kogo limit?

Limit zadłużenia w Raiffeisen Polbank jest produktem, z którego mogą skorzystać wszyscy posiadacze konta osobistego w tym banku, niezależnie od rodzaju konta (kontami osobistymi nie są jednak: konto walutowe oraz konta lokacyjne). Osoby, które chcą założyć konto osobiste w Raiffeisen Polbank również mogą ubiegać się o przyznanie limitu, muszą wtedy jednak one przedstawić dokumenty na potwierdzenie zdolności kredytowej. Warto wspomnieć, że składając wniosek o limit, będziemy mogli wykazać się dochodami z różnych źródeł. Bank każdorazowo na podstawie zażądanych dokumentów wyda opinię na temat naszej zdolności kredytowej i wysokości limitu z jakiej możemy skorzystać. Bank może uzależnić przyznanie limitu od ustanowienia zabezpieczenia jego spłaty. Warunki w jakich zabezpieczenie jest ustanawiane oraz jego formą są ustalane indywidualnie. Co do zasady jednak, o ile wysokość limitu współgra z naszymi dochodami i nie chcemy jej sztucznie podwyższać, możemy liczyć na przyznanie limitu bez ustanawiania dodatkowego zabezpieczenia jego spłaty.

Wysokość limitu i oprocentowanie

Powyżej wspomnieliśmy o sposobie ustalania wysokości limitu, teraz przyjrzyjmy się więc konkretnym kwotom. Maksymalna wysokość limitu na jaką możemy liczyć to 60 tys. zł, zaś minimalna to 3 tys. zł. Raiffeisen Polbank oferuje nam także do 30 tys. zł. limitu, na ustanowienie którego nie jest wymagana zgoda współmałżonka. Okres na jaki udzielany jest nam limit to 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Oprocentowanie naszego limitu zależy od rodzaju posiadanego konta oraz kwoty długu jaką zaciągamy. Pożyczenie kwoty do 1 tys. zł. jest nieoprocentowane (z wyjątkiem najmniej korzystnego konta – Wygodnego, gdzie oprocentowanie wynosi 15,99 %). Za kwotę wyższą niż wspomniana zapłacimy odsetki w wysokości 14,99 % - dla konta Premium i 15,99 % - dla pozostałych kont. Dodatkowo właściciele najkorzystniejszego konta – Premium, mogą liczyć na nieoprocentowanie nadwyżki zaciągniętego limitu od kwoty 40 tys. zł. Na korzystniejsze, malejące wraz ze wzrostem kwoty limitu oprocentowanie, możemy liczyć w przypadku przeniesienia limitu kredytowego z innego banku. Powyższy przywilej przysługuje nam jednak jedynie przez pierwszy rok korzystania z limitu w Raiffeisen Polbank.

Opłaty

Prowizja za uruchomienie limitu zadłużenia w Raiffeisen Polbank to 1,6 % od kwoty przyznanego limitu; nie mniej jednak niż 50 zł. Takiej samej opłacie (liczonej jednak od kwoty podwyższenia) podlega podwyższenie limitu zadłużenia na nasz wniosek. Fakt, ze umowa na podstawie której otrzymujemy limit zawierana jest na okres 12 miesięcy, powoduje konieczność uiszczenia opłaty za przedłużenie limitu. Wynosi ona 1,3 % od kwoty przyznanego limitu.

Podsumowując, limit zadłużenia w koncie w Raiffeisen Polbank nie odbiega znacząco od innych ofert tego typu obecnych na rynku finansowym. Oferowany produkt będzie dla nas najatrakcyjniejszy, jeżeli przeniesiemy do Raiffeisen Polbank limit z innego banku, bądź też jesteśmy posiadaczem konta osobistego Premium w powyższym banku. Ciekawe czy według Waszej opinii warto zainteresować się omawianym limitem?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Poniedziałek 30 maj 2016 14:49