Raiffeisen Polbank Komfortowa karta kredytowa - Opinie

Komfortowa karta kredytowa w Raiffeisen Polbank - forum i opinie klientów

Wtorek 18 marzec 2014 15:52
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Komfortowa karta kredytowa Raiffeisen Polbank

Raiffeisien Polbank reklamuje swoją Komfortową kartę kredytową jako produkt, dzięki któremu możemy odzyskać część wydanych pieniędzy oraz w zamian za rozsądną cenę cieszyć się usługami zarezerwowanymi w innych bankach jedynie dla najdroższych kart. Zobaczmy więc co konkretnie otrzymujemy w ramach powyższych zapewnień.

Dla kogo komfort?

Komfortową kartę kredytową może otrzymać każdy pełnoletni obywatel Polski, osiągający regularne miesięczne dochody. Jeżeli jesteśmy już klientami Raiffeisen Polbanku, bank wystawi nam opinie na temat naszej zdolności kredytowej na podstawie historii rachunku. W przeciwnym wypadku, aby otrzymać kartę musimy posiadać zaświadczenie o wysokości dochodów i dane pracodawcy. Wniosek o wydanie karty możemy złożyć internetowo, telefonicznie lub osobiście – w placówce banku.

Grace period i oprocentowanie

Oprocentowanie komfortowej karty kredytowej w Raiffeisen Polbanku to 16 % w skali roku. Okres, w którym będziemy mogli spłacić zaciągniętą poprzez kartę kwotę bez odsetek (grace period) wynosi 56 dni. Kwota limitu wydatków, która zostanie ustalona w oparciu o nasze dochody, waha się w przedziale od 1 tys. zł. do 50 tys. zł.

Koszty

Opłata za przyznanie karty wynosi 49 zł, bank nie naliczy jej jednak w przypadku dokonania przez nas co najmniej jednej transakcji w pierwszych 3 miesiącach użytkowania karty. Każdy następny rok korzystania z karty powoduje konieczność uiszczenia 49 zł. opłaty, chyba że przez czas trwania danego roku wykonaliśmy co najmniej 72 transakcje kartą lub łączna wartość wszystkich dokonanych transakcji przekroczyła kwotę 10 800 zł. Prowizja za wypłatę gotówki z karty to 4 % wybieranej kwoty; nie mniej niż 7 zł. Kara za przekroczenie limitu kredytowego to 5 % od kwoty przekroczenie, jednak nie mniej niż 49 zł. Jeżeli zdecydujemy się na wyrobienie karty dodatkowej, to za jej używanie zapłacimy 30 zł rocznie.

Sposoby spłaty zadłużenia i promocje

Miesięczna wymagana kwota spłaty to 3 % od salda zadłużenia na naszej karcie kredytowej (nie mniej niż 30 zł.). Spłatę wymaganej raty możemy odliczyć na kolejny okres rozliczeniowy, będzie to nas jednak kosztowało 1 % kwoty odraczanego długu. W ramach promocji „Zwrot kwot” otrzymamy 1 zł od każdych wydanych 100 zł. w ramach transakcji bezgotówkowej. Wartość nagród pochodzących ze zwrotu nie może przekroczyć 30 zł. miesięcznie. Komfortowa VISA została objęta przez Raiffeisen Polbank pakietem ubezpieczeniowym Assistance, z którego przez pierwsze 3 miesiące możemy korzystać za darmo, natomiast w przypadku chęci kontynuowania ubezpieczenia zapłacimy za nie 2 zł. miesięcznie. Omawiana karta daje nam również możliwość zakupów, za które zapłacimy w nieoprocentowanych nawet przez rok ratach, jednak skorzystanie z tej możliwości powoduje naliczenie 5 % prowizji liczonej od kwoty rozkładanej na raty.

Podsumowując, Komfortowa karta kredytowa w Raiffeisen Polbank daje nam rozległe możliwości, w przypadku dokonywania dużych zakupów. Duży obrót nie dość, że pozwala uniknąć rocznej opłaty za kartę, to jeszcze może być spłacany w dogodnych warunkach. Czy taki komfort do Was przemawia? Czekamy na opinie.

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Niedziela 4 wrzesień 2016 21:55
Niedziela 4 wrzesień 2016 21:55
ministrer
ministrer
Olsztyn

Ktoś ma tą kartę? Kusi mnie żeby stać się posiadaczem tej karty ale potrzebowałbym żeby jacyś obecni klienci Raiffeisenu się wypowiedzieli :) Czekam na odpowiedź!

Skomentuj opinię

Reklama