Plus Bank Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna w Plus Bank (INVEST-BANK) - Forum i opinie klientów

Sobota 25 styczeń 2014 14:28
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka hipoteczna w Plus Banku

Posiadając dom możemy korzystać z możliwości brania pożyczek pod zastaw tego dobra. Dzisiaj przyjrzymy się pożyczce hipotecznej w nowo powstałym PLUS BANK S.A. Jak kształtują się warunki omawianego produktu w ofercie tego banku? Sprawdźmy.

Zabezpieczenie i wysokość pożyczki

Pożyczkę hipoteczna w Plus Banku może otrzymać każdy klient, którego zdolność kredytową bank pozytywnie zweryfikuje. Następnym warunkiem jest oczywiście ustanowienie zabezpieczenia pożyczki na nieruchomości .Nie musi być to jednak wyłącznie nasza nieruchomość, może być to także nieruchomość stanowiąca własność osoby trzeciej. Obok ustanowienia hipoteki bank wymaga od nas wymaga cesji (przelewu) wierzytelności pieniężnej z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych. Wysokość pożyczki zależy od posiadanej przez nas zdolności kredytowej. Minimalna kwota jaką możemy pożyczyć to 20 tys. zł, a maksymalna wartość pożyczki nie może przewyższać 70% wartości rynkowej nieruchomości będącej jej zabezpieczeniem. Pożyczka jest udzielana wyłącznie w polskich złotych.

Im droższy dom – tym tańszy kredyt

Dzieje się tak dlatego, ze oprocentowanie pożyczki hipotecznej w Plus Banku jest oprocentowaniem zmiennym. Jest ono ustalone w oparciu o stawkę WIBOR 6M oraz marżę Banku. Wskaźnik WIBOR 6M dotyczy oprocentowania kredytów na polskim rynku międzybankowym. Jest on ustalany w każdy dzień roboczy, a na potrzeby pożyczki hipotecznej w Plus Banku jest przyjmowana wartość wskaźnika sprzed 2 dni przed podpisaniem umowy. Natomiast marża jaką nałoży bank zależeć będzie od wartości naszej nieruchomości, na której hipotece zabezpieczona jest pożyczka. Procentowa różnica pomiędzy wartością pożyczki, a wartością nieruchomości wyznacza wysokość marży, posługując się przykładem, w którym nasz kredyt jest nie wyższy niż 100 tys., to: jeśli wartość naszej nieruchomości stanowi do 30 % kwoty pożyczki to marża będzie wynosić od 4,8 % do 6,4 %. Drugim wskaźnikiem decydującym o wysokości marży jest kwota kredytu, wraz ze wzrostem której marża maleje. Dokładne dane znaleźć możemy w tabeli oprocentowania, jednak nie sposób uciec od opinii, że im droższa nieruchomość i większa kwota pożyczki – tym mniejsza marża.

Pozostałe opłaty

Prowizja za udzielenie pożyczki hipotecznej w Plus Banku wynosi 3 % kwoty pożyczki. Dodatkowo będziemy musieli zapłacić za: rozpatrzenie wniosku o pożyczkę (100 zł.) oraz koszty związane z ustanowieniem hipoteki w księgach wieczystych (780 zł., o ile księga wieczysta nie jest prowadzona w systemie elektronicznym – wtedy unikamy części opłaty). Inne opłaty mogą być naliczone w przypadku zmian w warunkach umowy pożyczki, dokonywanych na nasz wniosek, takich jak np. podwyższenie kwoty pożyczki (1,5 % liczone od kwoty podwyższenia, jednak nie mniej niż 400 zł.), czy prowizja za uruchomienie pożyczki przed ustanowieniem zabezpieczenia w postaci hipoteki (0,3 % kwoty pożyczki).

Okres spłaty

Maksymalny okres przez jaki możemy spłacać pożyczkę hipoteczną w Plus Banku to 20 lat. Pieniądze pochodzące z pożyczki wypłacane są jednorazowo w formie bezgotówkowej na nasz rachunek. Mogą być one wydane na dowolny cel nie związany jednak z prowadzoną przez nas działalnością gospodarczą. Możliwa jest wcześniejsza spłata pożyczki. Musimy dokonać jej jednak w terminie spłaty danej raty oraz poinformować pisemnie o tym zamiarze bank. Koszt takiego rozwiązania to 1,5 % liczone od kwoty pozostałej do wcześniejszej spłaty, jednak nie mniej niż 600 zł.

Podsumowując, niewątpliwą zaletą pożyczki hipotecznej w Plus Banku jest dość niskie oprocentowanie, choć szalę na niekorzyść w opinii niektórych pożyczkobiorców może przechylić stosunkowo krótki okres kredytowania – 20 lat.

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:36
Czwartek 6 luty 2014 22:25
Adam
Adam
Sochaczew
Opinia pozytywna

Czy ktoś korzystał z oferty pożyczki hipotecznej w PLUS BANK S.A. Ja pierwszy raz słyszę o tym banku, ale przyglądając się ofercie myślę, że jest ona naprawdę rewelacyjna. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby się nią zainteresować. Nie wiem tylko co myśleć o samym banku bo jak dla mnie jest on nowy. Co o nim myślicie?

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:36
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama