PKO BP Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna w PKO BP opinie klientów

Środa 9 październik 2013 7:26
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka hipoteczna w PKO BP

Pożyczka hipoteczna banku PKO BP ma wiele zalet. Wśród nich: nieokreślona minimalna kwota pożyczki, miesięczne wakacje kredytowe co roku, ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, hospitalizacji, łatwe i szybie procedury oraz możliwość przystąpienia do Programu oszczędnościowy NIŻSZA RATA. Zalet sporo, a czy pożyczka hipoteczna PKO BP ma jakieś wady?

Opłaty i prowizje

Prowizja za udzielenie kredytu wynosi od 0% do 3,5%. Za wcześniejszą spłatę zapłacimy bez względu na to czy spłacamy pożyczkę ze zmienna czy stałą ratą 2% nie mniej niż 200 zł. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej PKO BP jest zmienne lub stałe. Ustalane jest indywidualnie w Oddziale PKO Banku Polskiego. Pożyczka hipoteczna wypłacana jest jednorazowo albo w transzach w formie bezgotówkowej. Oprocentowanie pożyczki wynosi obecnie od 7,89%,. Przykładowo dla pożyczki hipotecznej w kwocie 50 tys. zł zaciągniętej na 5 lat, w ratach równych rzeczywista stopa procentowa wyniesie 9,15% (rzeczywista stopa procentowa dotyczy pożyczki hipotecznej, w przypadku, gdy jest ona udzielona w kwocie minimum 500 zł, ale nie wyższej niż 80 tys. zł).

Program Oszczędnościowy Niższa Rata

Klientom zaciągającym pożyczkę hipoteczną w PKO Banku Polskim oferuje się Program Oszczędnościowy Niższa Rata. W ramach tego programu klienci mogą inwestować środki w fundusze PKO TFI. Szczegółowe Zasady Uczestnictwa w Programie Oszczędnościowym oraz Taryfa dostępne są na stronie PKO BP.

Zabezpieczenia

Pożyczkę może otrzymać każdy klient posiadający zdolność kredytową, posiadać on jednak musi zabezpieczenie. Zabezpieczeniem spłaty pożyczki hipotecznej w PKO BP może być nieruchomość, która jest własnością kredytobiorcy lub osoby trzeciej dodatkowo PKO BP wymaga przelewu wierzytelności pieniężnej z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych. Maksymalnie możemy otrzymać kwotę stanowiącą 60% wartości nieruchomości. Maksymalny okres kredytowania to 20 lat. W opinii wielu pożyczkobiorców to niewiele, głównie ze względu na fakt, ze są banki proponujące pożyczkę nawet na okres 40 lat. Pożyczka nie jest udzielana w obcych walutach. Jeżeli chodzi o przeznaczenie PKO BP nie stawia granic. Cel może być dowolny. Nie może być ona jednak przeznaczona na prowadzoną działalność gospodarczą albo gospodarstwo rolne.

Oprocentowanie pożyczki nie jest zbyt wysokie. Zabezpieczenie jak przy każdej pożyczce hipotecznej wymagane, jednak kwota stanowiąca 60% wartości nieruchomości wydaje się dość niska. A wy co sądzicie o tej propozycji Banku PKO BP? Czekamy na wasze opinie.

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Poniedziałek 22 styczeń 2018 12:30
Poniedziałek 23 grudzień 2013 23:41
Artur
Artur
Koszalin
Opinia pozytywna

PKO to solidny bank z tradycjami. Jak brać kredyt na 30 lat to moim zdaniem w pewnej instytucji z korzeniami,anie w jakimś przypadkowym miejscu. Ok Trzeba patrzeć na koszty. Analizować i przeliczać tak by było nas stać na raty. Co do kosztów to myślę, że hipoteka jest naprawdę nisko oprocentowana, bank nie zawyża sztucznie opłat. Ja polecam.

Skomentuj opinię

Niedziela 19 styczeń 2014 21:29
Darek
Darek
Przemyśl
Opinia pozytywna

Pożyczka hipoteczna w PKO BP to gwarancja zadowolenia. Sam niedawno załatwiałem formalności. Wszytko poszło bardzo szybko i pieniądze miałem na koncie zaraz po podpisaniu umowy. Raty sa niewielkie. Oprocentowanie znikome. Ja śpię spokojnie a pożyczka hipoteczna nie obciąża mojego bidetu domowego.

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Środa 4 listopad 2015 18:27 | Gość

ale reklama

Środa 10 styczeń 2018 11:36 | jan trwoga | leżajsk

interesuje pozyczka hipoteczna jakie wymagania są potrzebne do pożyczki

Środa 27 kwiecień 2016 14:32
Gość
Gość

polecam, pkobp to pewny bank!

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:33
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Poniedziałek 22 styczeń 2018 12:30
Gość
Gość

Szanowni Państwo

Firma BizPark zaprasza do uzupełnienia ankiety odnośnie inwestowania (link poniżej). Niniejsza ankieta powstała na potrzeby opracowania studium wykonalności projektu platformy finansowej FINAPP. Ankieta jest anonimowa i zajmie Państwu tylko 2 minuty. Wśród uczestników, którzy podadzą adres e-mail rozlosujemy drobne upominki.

ankieta.bizpark.co

Pozdrawiamy Zespół FINAPP by BizPark

Skomentuj opinię

Reklama