Pekao Pożyczka w Eurokoncie - Opinie

Pożyczka w Eurokoncie PKO S.A. - Forum i opinie klientów

Sobota 25 styczeń 2014 13:23
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka w Eurokoncie Banku Pekao

W ramach prowadzonego konta osobistego Bank Pekao proponuje nam pożyczkę w Eurokoncie. Jest to w opinii banku wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy naglą nas wydatki, na które w danej chwili brakuje środków na rachunku. Pożyczka w Eurokoncie to elastyczna forma finansowania bieżących wydatków. Jak kształtują się jej szczegółowe warunki? Sprawdźmy.

Kto może skorzystać?

Omawiany produkt adresowany jest do pełnoletnich posiadaczy Eurokonta w Banku Pekao, który są rezydentami Rzeczpospolitej i osiągają regularne dochody. Jeśli spełniamy powyższe warunki, w celu otrzymania omawianej pożyczki, musimy złożyć wniosek wraz z kartą informacyjną oraz zaświadczeniem o zatrudnieniu, w którym wysokość naszych dochodów musi potwierdzić nasz pracodawca. Okres rozpatrywania wniosku, po upływie którego możemy podpisać umowę to 7 dni.

Wysokie limity

Pożyczka w Eurokoncie udzielana jest nam na okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia. Możemy ja spożytkować na dowolny cel. Jej wysokość zależy od naszych dochodów. Jeżeli nasz miesięczny dochód jest niższy niż 9 tys. zł. to maksymalna kwota pożyczki wynosi 15 tys. zł. W przypadku legitymowania się większym miesięcznym dochodem, możemy otrzymać aż do 40 tys. zł. Dolny limit pożyczki nie jest określony, musi być jednak wyrażony jako wielokrotność 100 zł., a więc w praktyce musi wynosić min. 200 zł. Bank Pekao wymaga prawnego zabezpieczenia spłaty, jeżeli kwota naszego limitu przekracza sumę 30 000 zł. Oprocentowanie, jakiemu podlega pożyczona przez nas w ramach pożyczki w Eurokoncie kwota to 18,17 % w skali roku.

Koszty pożyczki w Eurokoncie

Bank Pekao pobiera opłaty za czynności udzielenia, prolongowania (przedłużenia) i podwyższenia limitu pożyczki w Eurokoncie. Opłata dla wszystkich tych operacji wynosi 1,5 % lub 1,8 % kwoty pożyczki (lub samej kwoty podwyższenia), nie może być jednak mniej sza niż 50 zł. Posiadacze Eurokonta Mobilnego, Aktywnego i Aktywnego Plus zapłacą większą z podanych wyżej wartości, zaś posiadacze pozostałych rodzajów Eurokonta uiszczą niższą opłatę. Opłatę za ewentualne przedłużenie poniesiemy co roku, z góry – 5 dni przed upływem ostatniego dnia umowy. Środki na spłatę odsetek są pobierane z naszego konta w pierwszej kolejności. Powinniśmy uważać, by zawsze je posiadać, ponieważ w przypadku ich braku pobrane one zostaną z naszego limitu pogłębiając nasze zadłużenie.

Z przedstawionych powyżej faktów na temat pożyczki w Eurokoncie widać, że nie jest to zanadto ciekawa propozycja. Na tle konkurencji nie wyróżnia się ona żadnymi dodatkowymi korzyściami. Na minus należy zapisać formalistyczny tryb ubiegania się o pożyczkę, przejawiający się w wymaganiu zaświadczeń od naszego pracodawcy. Z drugiej strony pozytywnie wyróżnia się wysokość limitu jaką możemy otrzymać. Tutaj jednak Bank Pekao wymaga od nas wysokich dochodów oraz zabezpieczenia spłaty pożyczki. A czy w Waszej opinii pożyczka w Eurokoncie to dobry produkt?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Czwartek 11 sierpień 2016 18:20
Niedziela 2 luty 2014 20:07
Natka
Natka
Mielec
Opinia pozytywna

Pożyczka w koncie to bardzo przydatna rzecz. Nieraz się zdarza, że brakuje pieniędzy na jakieś nagłe wydatki. Czasami trzeba kupić coś droższego i w takiej sytuacji można spokojnie skorzystać z dodatkowych środków z kredytu w koncie. Jeśli mi nie potrzeba tych pieniędzy to po prostu z nich nie korzystam. PKO daje nam dobre warunki i spokojnie mogę korzystać z takiej mozaikowości.

Skomentuj opinię

Niedziela 4 październik 2015 17:09
pekso
pekso
Opinia negatywna

mam unich dlugo konto a pozyczki odmawiaja za to dostalem w innym banku a prowizje sa wysokie

Skomentuj opinię

Czwartek 11 sierpień 2016 18:20
Gość
Gość

do jakiej wysokosci jest pożyczka w eurokoncie pekao?

Skomentuj opinię

Reklama