Meritum Bank Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna w Meritum Bank - Forum i opinie klientów

Poniedziałek 18 listopad 2013 19:55
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka hipoteczna w Meritum Bank

Meritum bank nazwał swój produkt Pożyczką Zabezpieczoną. Otrzymamy do 500tys. zł. Pożyczkę przeznaczyć możemy na dowolny cel lub spłatę innych zobowiązań. Maksymalnie otrzymamy do 70% wartości zabezpieczenia. Pożyczka reklamowana jest hasłem „Tniemy raty na pół”. Co to oznacza?

Połowę niższa rata

Istota cięcia rat polega na nawet o połowie niższej racie w porównaniu z kredytem gotówkowym. W przypadku takiej pożyczki okres kredytowania może wynieść aż 25 lat. Atutem jest również możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki bez naliczania dodatkowych kosztów.

Oferta już na pierwszym spotkaniu

Meritum Bank zapewnia, ze właściwą dla nas ofertę otrzymamy już w trakcie pierwszego spotkania z Doradcą. W wielu kwestiach związanych z pożyczką będziemy polegać na jego opinii. Ograniczone zostały również formalności, doradca ma się zająć wszelkimi formalnościami. Doradca przy samym wyborze oferty ma za zadanie pomóc wybrać warunki pożyczki tj. kwotę pożyczki, okres spłaty, wskazać kredyty do spłaty. Następnie po otrzymaniu dokumentów odnośnie wnioskowanej pożyczki przygotuje umowę pożyczki. Gdy podpiszemy umowę przeprowadzona zostanie wycena nieruchomości, której celem jest potwierdzenie wartości nieruchomości. Na samym końcu będziemy musieli dostarczyć cesję z polisy ubezpieczenia nieruchomości. Po jej otrzymaniu nastąpi wypłata środków.

Jedna pożyczka, czterech pożyczkobiorców

Jeżeli zechcemy do pożyczki możemy przystąpić wraz z trzema innymi osobami. Co najmniej jedna osoba musi być właścicielem nieruchomości? To, jaką kwotę maksymalnie możemy otrzymać, zależeć będzie od: zdolności kredytowej, wartości proponowanego zabezpieczenia, złożenia dokumentów, informacji i oświadczeń niezbędnych do dokonania oceny zdolności.

Opłaty

Co niekorzystne to to, że Meritum Bank zastrzegł sobie w regulaminie możliwość odniesienia wysokości opłat i prowizji. Pożyczka oprocentowana jest według zmiennej stopy procentowej. Wymieńmy jeszcze dodatkowe opłaty, które poniesiemy w ramach pożyczki hipotecznej w Meritum Banku. Są to: 150 zł za Sporządzanie aneksu do umowy, 750zł wyniesie nas wycena nieruchomości, za wpis do hipoteki zapłacimy 350zł, za harmonogram spłat 50zł.

Zmienna stopa procentowa obecnie nie jest zbyt dobrze postrzegana przez klientów. Co prawda okres 25 lat kredytowania i możliwość wcześniejszej spłaty to niewątpliwe zalety. Pożyczka Meritum banku ma, więc jak każdy produkt bankowy swoje wady i zalety. A co Wy sądzicie o tym produkcie? Czekamy na opinie.

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:36
Niedziela 8 grudzień 2013 14:52
Bartek
Bartek
Skarżysko-Kamienna

WOW, tniemy raty, no miło ale jak to się ma do rzeczywistości, czy oprocentowanie w przypadku tej konkretnej pożyczki hipotecznej jest konkurencyjne? Ja rozumiem że dzięki rozłożeniu kredytu na dłuższy okres czyli te sugerowane 25 lat mamy niskie raty, ale co z innymi kosztami? Czy w tym przypadku bank też jest tak miły i obniża je?

Skomentuj opinię

Czwartek 6 luty 2014 22:29
Aureliusz
Aureliusz
Nowa Sól

Z tym obniżaniem rat, w przypadku pożyczki hipotecznej to raczej nie jest tak do końca prawda. Już sam fakt, że jak wspomniano w artykule w przypadku, pożyczki hipotecznej w Meritum Banku naliczane są spore opłaty. Należ do nich: 150 zł za Sporządzanie aneksu do umowy, 750zł wyniesie nas wycena nieruchomości, za wpis do hipoteki zapłacimy 350zł, za harmonogram spłat 50zł. - te kwoty nie są małe i znacząco podnoszą ratę. Sam nie wiem co mam myśleć o tej ofercie.

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:36
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama