Lendico - Opinie

Pożyczki społecznościowe Lendico.pl - Forum i opinie klientów

Środa 2 kwiecień 2014 16:05
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka społecznościowa Lendico.pl

Lendico to niemiecka firma, która wprowadza na polski rynek bardzo ciekawą pożyczkę społecznościową. Oferowany produkt opiera się na rozwiązaniu, w którym obie strony umowy pożyczki to prywatne podmioty, a firma Lendico.pl za pośrednictwem internetowej platformy pozwala na skojarzenie potencjalnych pożyczkodawców z pożyczkobiorcami. Przyjrzyjmy się bliżej tytułowej ofercie, która w opinii Lendico pozwala na spełnianie marzeń pożyczkobiorców i stanowi atrakcyjną formę inwestycji dla pożyczkodawców.

Wymagania wobec pożyczkodawcy

Jeżeli chcemy pożyczyć pieniądze za pośrednictwem Lendico.pl to po pierwsze musimy mieć pomysł, na co mają być one przeznaczone. Inicjującym krokiem jest przedstawienie, obok kwoty jaką chcemy pożyczyć, swojego projektu, który ma zachęcić ewentualnych pożyczkodawców finansujących nasz pomysł. Po przesłaniu projektu, otrzymamy bezpłatnie informację o wysokości raty jaką będziemy spłacać. Jeżeli zaakceptujemy wstępnie przedstawione warunki musimy dokonać rejestracji w systemie.

Procedura udzielania pożyczki

Rejestracja konta wymaga posiadania kilku dokumentów. Powinniśmy przygotować: kopię dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty, paszport), informację o naszych dochodach (wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące, zaświadczenie od pracodawcy), dokumenty potwierdzające nasze miejsce zamieszkania (kopie rachunków, wypisy z rejestru przedsiębiorców), wreszcie numer naszego konta bankowego, którego weryfikacją będzie przelew 1 grosza stanowiącego opłatę rejestracyjną na wskazane konto. Po dopełnieniu powyższych formalności nasz projekt będzie prezentowany w bazie Lendico.pl przez okres 14 dni. Jeżeli w tym czasie znajdzie się podmiot, który zdecyduje się sfinansować nasze przedsięwzięcie, pieniądze otrzymamy na konto, zaraz po tym jak pożyczkodawca wpłaci je do Lendico.pl. Kwota jaką otrzymamy będzie od razu pomniejszona o prowizję pośrednika, która w zależności od wysokości pożyczki, będzie stanowiła od 2,25 – 5,00 proc. kwoty pożyczki.

Propozycja dla inwestorów

Druga strona oferty Lendico.pl dedykowana jest inwestorom, którzy chcą zyskać na udostępnieniu swoich środków. Narzędziem, które proponuje Lendico.pl, w celu znalezienia w bazie chętnych do sfinansowania odpowiedniego dla inwestora projektu jest Menedżer Inwestycji. Przy pomocy tego rozwiązania wpisując kwotę oprocentowania na jaką chcemy pożyczyć swoje pieniądze otrzymamy propozycje projektów, które możemy sfinansować. W zależności od ryzyka na jakie się decydujemy, możemy wstępnie wybrać jedną z trzech strategii: ostrożną, umiarkowaną lub agresywną. Co oczywiste ostrożne podejście, będzie wiązało się z przedstawieniem nam pożyczek z mniejszym oprocentowaniem, a wybór bardziej agresywnego podejścia to wyższy zwrot pożyczonej kwoty.

Procedura wobec inwestora

Decydując się na skorzystanie z usług Lendico.pl jako inwestor, musimy założyć konto i uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 1 grosza, co tradycyjnie stanowi metodę weryfikacji prawdziwości danych powiązanych z kontem. Dalsze opłaty będą pobierane dopiero w momencie, gdy na nasze konto zaczną trafiać zyski z inwestycji. Od każdej raty zwrotu zainwestowanego kapitału Lendico.pl pobiera 1 proc. wartości. Jest to wartość globalna, czyli obejmuje zyski od wszystkich udzielonych pożyczek. Odsetki wraz z ratami otrzymujemy co miesiąc.

Reasumując Lendico to propozycja dająca bardzo szerokie możliwości, zarówno inwestowania jak i pożyczania pieniędzy. Lendico.pl. Stanowiąc jedynie platformę nie daje co prawda żadnych gwarancji na to, że ktoś zdecyduje się zainwestować w nasz projekt, ale jeżeli uda nam się znaleźć inwestora, to otrzymamy sumę na jaką liczyliśmy na ustalonych wcześniej warunkach. Ciekawe czy w Waszej opinii omawiany projekt zrewolucjonizuje rynek pożyczek?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:20
Poniedziałek 7 kwiecień 2014 15:28
Gość
Gość

zdążył już ktoś skorzystać z tego serwisu? pytam jako potencjalny inwestor, czy warto? czy jest ruch? można zarobić? jak jest z bezpieczeństwem transakcji i nieuczciwymi pożyczkobiorcami?

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Środa 9 kwiecień 2014 15:41 | Gość

polecam przeczytać punkt dotyczący przekazania niespłaconych zobowiązań zewnętrznej firmie windykacyjnej

Środa 4 listopad 2015 18:40 | Gość

ale co konkretnie? tak chyba działają wszystkie pożyczki społecznościowe, nie ma chyba nigdzie całkowitej gwarancji zwrócenia zainwestowanych środków w razie niespłacania pożyczki przez klienta, czy się mylę?

Sobota 7 listopad 2015 22:07 | Gość

a czy to są jedyne koszty czy jakieś opłaty dochodzą?

Poniedziałek 28 lipiec 2014 11:31
Gość
Gość

czy to prawda że można w lendico dostać pożyczkę na 6%? przeczytałem taką informację w internecie

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Wtorek 26 sierpień 2014 13:01 | Misza | Warszawa

Mozna. Jak masz dobrą historię kredytową i doślesz dokumenty to nawet trochę mnij.

Poniedziałek 13 październik 2014 18:35 | Tomek S. | Warszawa

Teraz już od 4,41%.

Środa 29 październik 2014 8:32
Gość
Gość

może wypowie się jakiś inwestor jak to jest na prawdę? warto inwestować na lendico czy nie?

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Czwartek 2 czerwiec 2016 9:22 | Gość

nie

Wtorek 7 luty 2017 14:20
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Witam Masz problem w uzyskaniu pożyczki lub kredytu? Twoim problemem jest zły Bik i zła przeszłość kredytowa? Mamy na to sposób przyjdź do nas jeśli masz samochód i jesteś jego jedynym właścicielem. Możesz uzyskać kredyt do 60 % wartości samochodu. 100 % przyznawalność bez względu na bazy BIK, Krd, Komornik i inne. Mój tel 668 810 547 proszę o pozostawienie numeru telefonu oddzwonię

Skomentuj opinię

Reklama