ING Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna ING Bank Śląski - opinie klientów

Czwartek 31 październik 2013 20:57
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka hipoteczna w ING Banku Śląskim

Pożyczka hipoteczna ING Banku Śląskiego ma być ofertą dostosowaną do potrzeb klienta. W jaki sposób? Klient obok oferty standardowej może wybrać ofertę specjalną w ramach, której ma możliwość obniżenia kosztu uruchomienia pożyczki za sprawą braku opłat prowizyjnych. Obniżona może zostać również marża. Wówczas spłacać będziemy niższe raty.

Oprocentowanie i opłaty

Oprocentowanie przy pożyczce hipotecznej ING Banku Śląskiego waha się obecnie pomiędzy 5,81% a 7,46%. Przy ofercie standardowej oprocentowanie faktyczne wyniesie nas 7,89%. Dla przykłady przy pożyczce na 200 tys. zł prowizja wyniesie 2,20% kwoty kredytu, czyli 4400 zł. Dodatkowo za weryfikację wartości zabezpieczenia zapłacimy 300zł, za tymczasowe zabezpieczenie kredytu do czasu ustanowienia hipoteki za okres 6 mies. Zapłacimy ponad 760zł. Ubezpieczanie to koszt 228zł. Jak w przypadku każdej pożyczki pod zabezpieczenie hipoteczne musimy się również liczyć z koniecznością opaty 150zł za a kontrolę nieruchomości.

I jeszcze opłaty...

Wadą oferty jest naliczanie opłat za przedterminową spłatę pożyczki. Zapłacić będziemy musieli 2% od spłaconej przed terminem kwoty. Opłaty tej nie poniesiemy, jeśli spłata nastąpi po upływie 3 lat od daty uruchomienia produktu. Kolejne 200zł zapłacimy, jeśli zechcemy, aby do umowy wprowadzono zmiany dotyczące planu spłaty pożyczki. Opłata nas ominie, jeśli prowizja lub opłaty wprowadzone będą z winy banku lub wynikać będą z umowy.

Do wyboru raty stałe lub malejące

Pożyczkę otrzymamy wyłącznie w złotówkach. Zaletą w powszechnej opinii pożyczki w ING Banku Śląskim jest długi okres kredytowania sięga on nawet 25 lat. Wedle życzenia również możemy spłacać pożyczkę w ratach stałych lub malejących. Minimalną kwotą, jaką możemy otrzymać jest 40tys.zł. Maksymalnie może być to 80% wartości nieruchomości. Klient może otrzymać również tzw. pakiet specjalnych korzyści. ING Bank Śląski bierze pod uwagę różne źródła dochodów. Dodatkową atrakcją są bezpłatne pakiety ubezpieczeniowe, które zapewniają spłatę kredytu w przypadku m.in. śmierci i utraty źródła dochodu.

Zabezpieczenie przejściowe

Ważną kwestią w przypadku tej oferty jest też zabezpieczenie przejściowe, będące tymczasowym zabezpieczeniem spłaty kredytu do chwili wpisu hipoteki na rzecz banku. W wypadku pożyczki hipotecznej ING Banku Śląskiego stanowi ono 0,0634% kwoty udzielonej miesięcznie pożyczki.

Niepodważalną zaletą oferty ING Banku Śląskiego jest długi okres kredytowania. Ilość dodatkowych opłat przyprawić może jednak o zawrót głowy. A jakie jest wasze zdanie na temat tej oferty? Czekamy na wasze opinie.

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:33
Środa 6 listopad 2013 22:38
Marta
Marta
Bolesławiec
Opinia pozytywna

Hipoteczna pożyczka w ING to dobry pomysł. Od dawna pożyczam pieniądze tylko w ING. To jest dla mnie bardzo ważne by mieś dobą obsługę i w dodatku nieduże opłaty. Z ING to jest wreszcie możliwe. Dlatego myślę, że ta pożyczka jest najlepsza z możliwych dostępnych obecnie.

Skomentuj opinię

Niedziela 2 luty 2014 19:52
Aureliusz
Aureliusz
Rzeszów
Opinia pozytywna

Mam kredyt w ING, który brałem jakieś 7 lat temu jeszcze we franku. Muszę przyznać, że była to bardzo dobra decyzja. Teraz planuję zmianę mieszkania na większe. Powiększyła mi się rodzina i niestety muszę się w końcu do tego zmusić. Bylem już pytać w ING jak by wyglądało ponowne dobranie pożyczki tym razem w złotówkach i propozycja bardzo mi odpowiada.

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:33
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama