ING Platynowa karta kredytowa - Opinie

Platynowa karta kredytowa ING Bank - Forum i Opinie klientów

Środa 15 styczeń 2014 23:52
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Platynowa karta kredytowa ING

Bank ING proponuje prestiżową kartę dla ludzi biznesu, artystów, osób aktywnych zawodowo. Karta wyróżnia się z bogatym pakietem usług dodatkowych w ramach Programu ING Concierge i bezpłatną ochroną ubezpieczeniową. Limit na tej karcie może wynieść nawet 200tys.zł. Co jeszcze zyskamy posiadając tę kartę? Sprawdźmy.

Prawie bezpłatna

Po pierwsze omówmy główne zalety platynowej karty kredytowej ING. W jej przypadku nie będziemy ponosić opłat z tytułu wydania karty, bezpłatne będą transakcje bezgotówkowe oraz płatności kartą w złotówkach przez Internet, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Korzystanie z karty będzie darmowe, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji w roku wyniesie, co najmniej 12 500 zł.

Płatne wypłaty z bankomatów

Bezpłatne są również przelewy z karty, natomiast, jeśli użyjemy do wypłaty z bankomatu, to od takiej transakcji zapłacimy dodatkową prowizję określoną w Tabeli Opłat i Prowizji. W przypadku Platynowej karty kredytowej ING dostępne są dwa cykle rozliczeniowe od 11 dnia miesiąca do 10 dnia miesiąca następnego lub od 27 dnia miesiąca do 26 dnia miesiąca następnego. Jeżeli nie będziemy spłacać w określonym czasie kwot minimalnych wówczas już w dniu następnym po dacie obowiązkowej spłaty,  bank może zablokować kartę. Zależy to od indywidualnej opinii banku. Karta kredytowa zostanie automatycznie odblokowana po otrzymaniu przez bank wymaganej spłaty.

Indywidualnie ustalony limit

Na jaką kwotę możemy dokonywać zakupów daną kartą miesięcznie? Z kartą otrzymamy indywidualnie ustalony limit wydatków, którego wysokość będzie uzależniona od możliwości finansowych. Na spłatę zadłużenia mamy 21 dni licząc od dnia zakończenia cyklu rozliczeniowego. Jeżeli spłacamy limit regularnie zwiększamy dostępny limit, z którego możemy znów korzystać.

ING Concierge i Priority Pass

Platynowa karta kredytowa zapewnia szereg udogodnień. Klienci korzystać mogą z m.in.: organizacji usług związanych z samochodem, tłumaczeniami tekstów, opieką nad dziećmi, dozoru mienia. Karta Priority Pass to natomiast karta, która umożliwia dostęp do ponad 500 ekskluzywnych saloników wypoczynkowych na lotniskach całego świata. Z kartą Priority Pass możemy korzystać z niej bez względu na wybraną linię lotniczą, klasę biletu i członkostwo w klubie Frequent Flyer.

Karta dodatkowa

Wraz z Platynową kartą kredytową otrzymać dodatkową kartę kredytową wydaną dowolnej osobie wskazanej przez posiadacza karty głównej, która ukończyła 13 lat. Transakcje dokonane kartami główną i dodatkową rozliczane są w ramach tego samego limitu przyznanego do rachunku karty.

Powiadomienia SMS

Dodatkowym udogodnieniem jest to, że możemy otrzymywać bezpłatne powiadomienia SMS o spłacie zadłużenia. Możemy również ustawić w koncie osobistym zlecenie spłaty, karta będzie się wtedy spłacała automatycznie.

Platynowa karta kredytowa ING daje ogromny pakiet możliwości i wygodę. Jedyną jej wadą jest konieczność dokonania średniej miesięcznej wartości transakcji w roku, na co najmniej 12 500 zł. Pamiętajmy jednak, ze jest to prestiżowy produkt. A jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Poniedziałek 30 maj 2016 12:39