Raiffeisen Polbank Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna w Raiffeisen Polbank - Forum i opinie klientów

Poniedziałek 18 listopad 2013 0:15
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka hipoteczna w Raiffeisen Polbank

Pożyczkę hipoteczną w Raiffeisen Polbank możemy przeznaczyć na cokolwiek chcemy. Na urządzenie mieszkania, zakup sprzętu, wyjazd na wakacje. Gwarantuje się nam atrakcyjne warunki. Szybką decyzję kredytową, korzystne oprocentowanie pożyczki oraz niskie koszty obsługi.

Marża i okres spłaty dostosowany do klienta

W przypadku tej pożyczki hipotecznej nieustalona została maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać. Jest ona uzależniona od naszej zdolności kredytowej oraz tego ile warta jest zastawiana nieruchomość. Słowem tego jakim w opinii Raiffaisen Polbank klientem jesteśmy. Niewyznaczona została również jedna kwota marży. Może ona wynosić od 3,15% do 4,20%. Marża może być jednak podwyższona od 0,15% do 2,45% z tytułu podwyższonego ryzyka banku, gdy np. nie mamy polisy nażycie, zabezpieczenia na nieruchomości należącej do osoby trzeciej, połączenia celu mieszkaniowego z konsolidacją innych zobowiązań. Podobnie jak marża elastyczny jest okres kredytowania. Możemy otrzymać pożyczkę: od 1 roku do 20 lat.

Elastyczna spłata

Raiffaisen Polbank zostawia nam również dowolność, jeśli chodzi o spłatę pożyczki. Możemy ją spłacać w ratach równych lub malejących. Mamy możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki. Prowizja za wcześniejszą spłatę, obowiązująca w trakcie pierwszych 3 lat kredytowania wynosi 1,5% spłaconej kwoty pożyczki. Chyba, że nasza pożyczka nie przekraczała 80tys.zł.Za zmianę warunków w umowie dokonanych na nasz wniosek zapłacimy 200zł. Standardowo w przypadku pożyczki hipotecznej poniesiemy koszty weryfikacji wartości zabezpieczenia pożyczki. Jeżeli zabezpieczeniem jest lokal mieszalny będzie to 300zł, w innych przypadkach 500zł. Uwzględnić musimy jeszcze kilka opłat. 100zł zapłacimy za wystawienie promesy kredytowej.

Zabezpieczenie

Wymaganym przez Raiffaisen Polbank zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości oraz ubezpieczenie nieruchomości. Standardowo do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki, ubezpieczenie spłaty pożyczki.

Jak otrzymać?

Wniosek o pożyczkę możemy złożyć w placówce Raiffaisen Polbank, telefonicznie lub drogą elektroniczną. Wówczas ze względu na dość skomplikowaną procedurę, która zazwyczaj towarzyszy pożyczkom hipotecznym zostaniemy zaproszeni na spotkanie.

Dopasowana marża, czas spłaty… Ten ostatni czynnik niestety nie sprawia, że oferta jest atrakcyjniejsza. Maksymalny okres kredytowania to 20 lat. W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku ofertami –krótko. Może jednak w tym szaleństwie jest metoda i Raiffaisen Polbank specjalnie wyznaczył taki okres, aby tylko klienci w na prawdę dobrej sytuacji materialnej mogli sobie na taka pożyczkę pozwolić? Czekamy na opinie. Co uważacie na ten temat?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:32
Wtorek 3 grudzień 2013 21:45
Daria
Daria
Płock
Opinia pozytywna

Byłam na wstępnej rozmowie w sprawie pożyczki hipotecznej i muszę przyznać że jestem usatysfakcjonowana. Zostałam bardzo miło obsłużona. Doradca wszytko mi wyjaśnił i rozwiał wiele wątpliwości. Nakierował mnie na pewne wnioski i zasugerował pewne opcje o których do tej pory nie miałam pojęci. Jak tak dalej pójdzie i zgromadzę potrzebne dokumenty- pożyczka hipoteczna wszytko będzie dobrze.

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Czwartek 5 grudzień 2013 21:24 | Wiktoria | Częstochowa

A mogłabyś się podzielić tymi opcjami, o których wcześniej nie miałaś pojęcia? Też być może niedługo będę zmuszona wziąć pożyczkę hipoteczną i chciałabym się wiecej o tym wszystkim dowiedzieć. Są sposoby dzięki którym można trochę przyoszczędzić?

Wtorek 7 luty 2017 14:32
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama