Getin Bank Kredyt odnawialny - Opinie

Limit kredytowy na koncie Getin Bank - Forum i opinie klientów

Wtorek 19 listopad 2013 19:39
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Limit kredytowy w rachunku w Getin Banku

Każdy posiadacz konta osobistego w Getin Banku może otrzymać w ramach promocji 1tys. zł darmowego limitu do wykorzystania na bieżące potrzeby. Standardowo posiadając konto osobiste w Getin Banku maksymalną kwota limitu, jaką możemy otrzymać jest 50tys.zł. Limit jest odnawialny automatycznie, nie musimy, więc składać wniosków o przedłużenie. A jakie inne zalety ma posiadanie limitu? Sprawdźmy.

Komu limit?

To jaki limit zostanie nam przyznany zależy od tego jakim klientem jesteśmy w opinii Getin banku i jaka jest wysokości stałych wpływów na rachunek oraz okresu jego posiadania. Plusem tego typu produktów jest minimum formalności. Posiadając już rachunek w Getin Banku wystarczy, że złożymy stosowny wniosek o przyznanie limitu. Osoby niebędące dotychczas klientami Getin Banku mogą wnioskować o przyznanie limitu zaraz po pierwszym wpływie wynagrodzenia na rachunek.

Zmienna stopa procentowa

Idealnie byłoby spłacać limit w Getin Banku terminowo, gdyż oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej. Nie mamy, więc nigdy stuprocentowej pewności jakie opłaty zostaną nam naliczone. Limit otrzymujemy każdorazowo na okres 12 miesięcy, jeśli chcemy korzystać z niego przez następny rok limit zostanie automatycznie przedłużony.

Promocja z Kontem Getin UP

Obecnie w ramach promocji otrzymać możemy 1tys.zł darmowego limitu. Otrzymamy go jeśli założymy Konto Getin UP. Limit ten jest nieoprocentowany. Konto Getin UP możemy obsługiwać drogą internetową. Promocja polega na tym, iż będziemy otrzymywać zwrot odsetek od wykorzystanego limitu. Getin Bank będzie nam zwracał odsetki, o ile w tym miesiącu co najmniej przez jeden pełny dzień zostanie utrzymane dodatnie lub zerowe saldo rachunku ROR. To ile zwrotu otrzymamy zależy od wartości wykorzystanej kwoty limitu. Jeżeli wykorzystamy limit powyżej 1tys.zł otrzymamy zwrot 1 % liczony od kwoty przyznanego limitu. W ramach tej promocji zwolnieni będziemy z prowizji bankowej.

Opłaty

Rzeczywiste oprocentowanie limitu w koncie w Getin Banku oprocentowane jest na 15,3%. Przykładowo przy całkowitej kwocie limitu kredytowego 5tys. zł spłacanej w całości po 12 miesiącach, zmienna stopa oprocentowania limitu kredytowego wyniesie 13,43%. Całkowita kwota do zapłaty będzie wynosiła 5 711,49 zł. W tym: całkowita kwota limitu kredytowego to 5tys.zł, całkowity koszt limitu kredytowego wyniesie 711,49 zł, na który składają się odsetki od limitu kredytowego 671,49 zł, prowizja za udzielenie limitu kredytowego to koszt 40 zł.

Opłaty dość wysokie. Opłaca się, więc nie zaniedbywać limitu i regularnie go spłacać. Wówczas nie odczujemy, że posiadamy jakikolwiek limit w koncie. A jaka jest wasza opinia dotycząca tej oferty limitu w koncie osobistym w Getin Banku?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Poniedziałek 30 maj 2016 13:44
Sobota 23 listopad 2013 22:40
Adam
Adam
Oleśnica
Opinia pozytywna

Do tej pory miałem limit w innym banku. Z samego limitu jestem bardzo zadowolony. Na swoim koncie osobistym mam dodatkowe środki. Jeśli zabraknie mi własnych pieniędzy zawsze mogę się posiłkować tymi od banku. Jeden minus to to zmienne oprocentowanie. Faktycznie przez to nie mogę mieć pewności ile zapłacę za pożyczkę. Plus to automatyczne odnawianie się limitu po 12 miesiącach. Do tej pory musiałem zawsze po upływie roku wnioskować o nowy limit co było męczące.

Skomentuj opinię

Niedziela 8 grudzień 2013 14:58
Lidia
Lidia
Częstochowa
Opinia pozytywna

Limit to dobre rozwiązanie dla tych ludzi którzy przede wszytkim chcą wypłacać pieniądze z własnego rachunku bankowego. Tu z pomocą przychodzi kredyt w koncie. Z którego korzystamy jak jest nam potrzebny. rzeczywiste oprocentowanie limitu w koncie w Getin Banku oprocentowane jest na 15,3%. Dlatego wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem wybór akurat tego banku.

Skomentuj opinię

Sobota 4 kwiecień 2015 13:55
MARIUSZ
MARIUSZ
GRUDZIĄDZ
Opinia negatywna

POSIADAM KONTO OD DWUCH LAT W GB OD ROKU POSIADAŁEM LIMIT KREDYTOWY KTÓRY ZOSTAŁ MI ZABLOKOWANY BEZ PODANIA JAKICHKOLWIEK PRZYCZYN. BANK ZŁAMAŁ WARUNKI UMOWY GDYŻ NIE POINFORMOWAŁ MNIE O NIE PRZEDŁUŻENIU W/W KREDYTU POWODUJĄC BLOKADE ŚODKÓW PRZEZNACZONYCH NA BIEŻĄCE OPŁATY!!! DLA MNIE TO OSZUSTWO!!!

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Środa 4 listopad 2015 18:34 | Gość

i jak rozwiązałeś sprawę?

Reklama