Eurobank Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna w Eurobank - Opinie klientów banku

Środa 9 październik 2013 7:26
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka hipoteczna w Eurobanku

Standardowo najważniejszą zaletą tego rodzaju produktów jest brak konieczności przekazywania informacji na temat przeznaczenia pożyczonej kwoty. Tradycyjnie również wymagane jest zabezpieczenie. A co niestandardowego zawiera oferta pożyczki hipotecznej w Eurobanku? Sprawdźmy.

Na 20 lat, wyłącznie w złotówkach

Maksymalny okres kredytowania to 20 lat, pożyczkę otrzymać możemy wyłącznie w złotówkach. Spłacać pożyczkę możemy w ratach równych lub malejących. Mamy możliwość corocznych wakacji kredytowych, czyli zwieszenia spłaty. Pożyczkę hipoteczną w Eurobanku otrzymamy maksymalnie w wysokości 70% wartości zabezpieczenia hipotecznego.

Honorowane dochody z zagranicy

Eurobank zapewnia nam opiekę profesjonalnych doradców hipotecznych podczas całego procesu uzyskania pożyczki. Szybką procedurę przyznawania kredytu, możliwość łączenia dochodów z dochodami osoby trzeciej, możliwość połączenia pożyczki hipotecznej z kredytem mieszkaniowym i kredytem konsolidacyjnym. Co wyjątkowe honorowane są różne źródła dochodu, w tym dochody z zagranicy.

Koszty kredytu

Przykładowo zaciągając pożyczkę hipoteczną w Eurobanku w wysokości 245tys.zł na okres 20lat, uwzględniając wkład własny 30%. Rata wyniesie nas niecałe 2tys zł. Przy oprocentowaniu 8,6%, uwzględnić musimy również prowizje w wysokości 2,5% oraz marże 4,99%. Wymagane jest wykupienie Polisy na życie w kwocie 61,25zł.

Koszty przyznania kredytu

Sporo wyniesie wymieniona już wyżej prowizja, jest to koszt 2,5% czyli w tym wypadku ponad 6tys.zł. W przypadku tej kwoty i wartości nieruchomości Eurobank nie wymaga Ubezpieczenia Niskiego Wkładu. Przy tej ofercie i koniecznym wykupieniu Polisy na życie zapłacimy dodatkowo 735zł. Ubezpieczenie oferowane przez Eurobank od 0.3% za rok od kwoty aktualnego zadłużenia. Wykupienie ubezpieczenia oferowanego przez bank daje możliwość dodatkowego obniżenia marży o 0,1 p.p. Ostatnim punktem jest wycena nieruchomości. Tutaj kwota jest stosunkowo niska. Uproszczona opinia o nieruchomości kosztuje 260zł. Wcześniejsza spłata kredytu to koszt 3% od kwoty nadwyżki przekraczającej 30% początkowego kapitału kredytu, w okresie pierwszych 36 miesięcy okresu kredytowania, po tym okresie 0%.

Podsumowując oferta pożyczki hipotecznej Eurobanku wydaje się dość atrakcyjna. Mamy możliwość spłaty w ratach równych lub malejących. 20 lat to stosunkowo długi okres spłaty. Plusem jest akceptowanie dochodów z zagranicy. Najgorszym punktem jest prowizja za przyznawanie pożyczki. 2,5% to dość wysoka stawka. A jaka jest wasza opinia na ten temat? Czy przy pożyczkach hipotecznych banki powinny naliczać prowizję?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:39
Poniedziałek 28 październik 2013 23:04
Arleta
Arleta
Nowa Sól
Opinia pozytywna

Eurobank ma naprawdę szeroką ofertę skierowaną do swoich klientów. Pożyczka hipoteczna to jeden z lepszych kredytów dostępnych na rynku. Bank gwarantuje nawet możliwość starania się o 70% wartości zabezpieczenia hipotecznego- to spora suma biorąc pod uwagę to co daje konkurencja.

Skomentuj opinię

Niedziela 19 styczeń 2014 21:38
Darek
Darek
Łuków

Z tym eurobankiem to nigdy nic do końca nie wiadomo. O ile właściwie można się starać. Jak pytam w placówce to nic niewiedza i odsyłają mnie do doradcy mobilnego czy jak mu tam. Kredyt można wziaść maksymalnie na 20 lat dla mnie to jednak mało. Dlaczego ta oferta taka uboga.

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:39
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama