Ducatto - Opinie

Pożyczki społecznościowe Ducatto.pl - Forum i opinie klientów

Niedziela 17 listopad 2013 23:51
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Ducatto.pl pożyczki społeczne w twoim domu

Ducatto.pl to serwis internetowy, za którego pośrednictwem możemy zawierać transakcje. Mogą z niego korzystać zarówno pożyczkobiorcy jak i Inwestorzy, którzy mogą pożyczkę zaoferować. Celem przyświecającym tego typu portalom jest możliwość udzielania pożyczek bez zbędnych formalności oraz w sytuacjach, gdy możemy mieć problemy z otrzymaniem pożyczki w banku.

Za pośrednictwem sieci

Pożyczki udzielane są wyłącznie za pośrednictwem sieci. Nie ma możliwości spotkania się kontrahentów. W transakcjach może uczestniczyć każdy, kto posiada 18 lat, posiada pełną zdolność do czynności prawnych, oraz przejdzie weryfikację przy rejestrowaniu się do serwisu. Należy wówczas podać swoje dane osobowe, które zostaną weryfikowane przez system. Sprawdzany jest: adres zamieszkania, dowód osobisty, rachunek bankowy, numer telefonu, zatrudnienie, wpis do bazy InfoMonitor (ZBP oraz BIK), wpis do bazy CEDR (baza niesolidnych Użytkowników innych portali typu social lending) oraz wpis do bazy Dokumentów Zastrzeżonych.

Możemy określić ile chcemy otrzymać

Transakcje na ducatto.pl pomiędzy inwestorami a pożyczkobiorcami to tzw. aukcje. Sami możemy określić ile chcemy otrzymać, ale już kwota, która zostanie nam przyznana zależy od samego ratingu. Czyli od tego, jakimi użytkownikami jesteśmy w opinii innych użytkowników ducatto.pl. Pieniędzy wiec nie dostaniemy od ręki. Aukcja może trwać nawet 21 dni. Do czasu, aż zostanie nam zaoferowana interesująca nas kwota. Jeżeli suma, którą chcieliśmy otrzymać nie padnie, otrzymamy łączną kwotę, która nam zaoferowano.

Opóźnienia w płatnościach

Otrzymaliśmy pieniądze, jednak nie mamy możliwości spłaty raty w terminie? Otrzymamy upomnienie w formie maila na skrzynkę. Trzy następne ducattto.pl wyśle nam w formie smsa. Jeżeli dwie kolejne raty nie będą zapłacone terminowo otrzymamy wezwanie do zapłaty. Jeżeli i to nie pomoże po 7 dniach sprawa przekazana zostaje do windykacji.   Ducato.pl podkreśla, że najważniejsze jest bezpieczeństwo finansów. Wprowadził, więc szereg zabezpieczeń mających chronić nasze pieniądze. Są to m.in.: zabezpieczenie poprzez weryfikacje w ramach, którego użytkownicy serwisu Ducatto.pl podlegają weryfikacji, w ramach, której potwierdzana jest zgodność danych zamieszczonych w formularzu rejestracyjnym ze stanem faktycznym, dzięki czemu Inwestor może mieć pewność, co do tożsamości Pożyczkobiorcy.

Rating

Ważny jest również już wyżej wymieniony rating. Polega na przyznawaniu gwiazdek w zależności od stażu Użytkownika w Ducatto.pl oraz jego punktualności w spłacaniu rat kredytu. Im więcej gwiazdek posiada Pożyczkobiorca, tym większa jest jego wiarygodność finansowa.

Dywersyfikacja

Inwestor zabezpieczony jest przez dywersyfikacje. Oznacza to, że Inwestor nie dostarcza Pożyczkobiorcy całej kwoty kredytu. Pożyczka finansowana jest przez kilku Inwestorów, a każdy z nich może zainwestować na poczet jednego Pożyczkobiorcy minimalnie 50 złotych, a maksymalnie 5000 złotych. Pomaga to uchronić Inwestor a przed nieuczciwym pożyczkobiorcą.

 

W ducato.pl bezpieczeństwo ponad wszystkim. 3 upomnienia, 7 dni i mamy windykację. Portal bezpieczny dla inwestorów, mniej dla pożyczkobiorców. Ups. Przepraszam. Dla nieuczciwych pożyczkobiorców. A jakie jest wasze zdanie na temat takich zabezpieczeń. Są pomocne? Czekamy na wasze opinie!

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Niedziela 3 marzec 2019 14:16
Sobota 23 listopad 2013 22:43
Lucyna
Lucyna
Police
Opinia negatywna

Inwestor zabezpieczony jest przez dywersyfikacje. Oznacza to, że Inwestor nie dostarcza Pożyczkobiorcy całej kwoty kredytu. Pożyczka finansowana jest przez kilku Inwestorów, a każdy z nich może zainwestować na poczet jednego Pożyczkobiorcy minimalnie 50 złotych, a maksymalnie 5000 złotych. Pomaga to uchronić Inwestor a przed nieuczciwym pożyczkobiorcą. - to jakaś bzdura. Ja rozumiem że pożyczający chce się chronić, ale dla mnie te wszystkie zabezpieczenia są śmieszne. Wolę inne portale które mają lepsze pomysły na pożyczki, i pomagają i jednej i drugiej stronie.

Skomentuj opinię

Poniedziałek 25 listopad 2013 20:23
Mateusz
Mateusz
Szczecinek
Opinia pozytywna

Klient też tu nie traci. Po prostu należy się trzymać zasad i terminowo regulować zobowiązania. Jeżeli o góry zakładamy że nie będziemy spłacać rat to trudno myśleć poważnie o takich osobach. Jeżeli ktoś jest sumienny to śmiało może sięgać po tą pożyczkę.

Skomentuj opinię

Niedziela 19 styczeń 2014 21:23
Bartosz
Bartosz
Bełchatów
Opinia pozytywna

Wszystko tak prosto wygląda . ducatto.pl umożliwia zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorami a pożyczkobiorcami za pomocą tzw. aukcji. Z opisu wynika, że sami możemy określić ile chcemy otrzymać, ale już kwota, która zostanie nam przyznana zależy od samego ratingu. Czyli od tego, jakimi użytkownikami jesteśmy w opinii innych użytkowników ducatto.pl. Pieniędzy wiec nie dostaniemy od ręki. Aukcja może trwać nawet 21 dni. Do czasu, aż zostanie nam zaoferowana interesująca nas kwota. Jeżeli suma, którą chcieliśmy otrzymać nie padnie, otrzymamy łączną kwotę, która nam zaoferowano. Jest to jakieś rozwiązanie. W końcu nie trzeba się zgadzać jeśli oferta nie jest ciekawa.

Skomentuj opinię

Środa 5 marzec 2014 14:06
admin
admin
Opinia negatywna

czy ducatto.pl upadło? strona zniknęła

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Czwartek 6 marzec 2014 11:11 | Gość

strona ducatto od dłuższego czasu była już martwa nikt z tego chyba już nie korzystał

Czwartek 12 luty 2015 11:01
Gość
Gość

ducatto już nie istnieje

Skomentuj opinię

Niedziela 3 marzec 2019 14:16
Gość
Gość
Wrocław

Dzień dobry,

Jestem osobą pracującą w firmie specjalizującej się w reklamie internetowej sklepów i stron www (takich jak pozyczkiopinie.pl). Zajmujemy się przede wszystkim kampaniami reklamowymi w serwisie Facebook, a także prowadzimy na zlecenie naszych klientów ich firmowe profile na tym portalu.

Reklama w serwisie Facebook pozwala na dotarcie do precyzyjnie określonej grupy osób (wiek, płeć, zainteresowania itd.) a także umożliwia skuteczna reklamę wielu rodzajów usług i produktów.

Jeżeli dacie mi Państwo szanse, to chętnie bliżej przedstawię nasza ofertę. W razie zainteresowania uprzejmie proszę o odpowiedz na te wiadomość i zachęcam do podania numeru telefonu, który umożliwi mi przedstawienie oferty w sposób, który będzie dla Państwa wygodny.

Pozdrawiam serdecznie. Monika Adamczyk tel.: 536-410-956 kontakt@internetowa-reklama.pl

Skomentuj opinię

Reklama