Citi Handlowy Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna w Citi Handlowym - Opinie klientów

Środa 9 październik 2013 7:26
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka Hipoteczna w Citi Handlowy

Citi Handlowy to w powszechnej opinii bank, który kieruje swoja ofertę do zamożniejszej części konsumentów. Przyjrzeliśmy się uważniej ofercie Pożyczki Hipotecznej Citi Handlowego. Oto nasze wnioski.

Cel dowolny, konsolidacja, refinansowanie...

Pożyczka Hipoteczna Citi handlowego umożliwia nam otrzymanie dodatkowej gotówki zabezpieczonej hipoteką nieruchomości. Dzięki niej możliwa będzie realizacja bieżących potrzeb w momencie posiadania ograniczonego dostępu do gotówki. Citi Handlowy zapewnia nas, że pożyczka będzie niskooprocentowana. Maksymalnie otrzymać możemy nawet do 750tys. zł. Dodatkowo jest możliwość wykorzystania tej pożyczki, jako narzędzia konsolidacji zobowiązań lub spłaty kredytu zaciągniętego w innym banku. Mogą to być spłaty zobowiązań niezwiązane bezpośrednio z prowadzoną działalnością gospodarczą. Pieniądze przeznaczyć można na dowolny cel konsumpcyjny, jak również refinansowanie wcześniejszych kredytów, pożyczek na cele mieszkaniowe zaciągnięte w ciągu ostatniego roku. O pożyczkę mogą ubiegać się łącznie maksymalnie 2 osoby. Może to być np. małżeństwo jednak wykluczony jest w tej sytuacji 3 pożyczkobiorca.

Maksymalnie 750tys.zł

Tak jak wspomnieliśmy maksymalna kwota pożyczki, jaką możemy otrzymać to 750tys. zł. Uzależnione jest ona jednak od Wartości Nieruchomości, Kosztu nabycia w przypadku Kredytu Mieszkaniowego oraz zdolności kredytowej pożyczkobiorców. Kwota nie może przekroczyć jednak 70 % wartości nieruchomości. Jak zwykle przy pożyczkach hipotecznych istotne jest zabezpieczenie. W tym wypadku okazać musimy hipotekę wpisaną do księgi wieczystej. Cesję prawa z polisy ubezpieczenia od ognia i zdarzeń losowych. Maksymalny okres spłaty to 20 lat.

Marża i oprocentowanie

To, jaka marża zostanie nam naliczona w dużej mierze uzależnione jest od tego czy korzystamy już z innych produktów Citi Handlowego. Najlepiej żebyśmy posiadali ROR i kartę kredytową Banku, przy założeniu regularnego zasilania rachunku. Jeżeli chodzi o oprocentowanie to jest ono ustalane według zmiennej stopy procentowej. Każda zmiana stawki WIBOR 3M wpływa na wysokość stopy procentowej.

Mówią liczby

Pora na liczby. Zaciągając pożyczkę w Citi Handlowym w wysokości 100 tys.zł na okres 20 lat. Przy oprocentowaniu 5,38% miesięcznie spłacać będziemy 681,13 zł. Prowizja to koszt około 1tys. zł. Ubezpieczenie pomostowe wyniesie na 108zł. Nie mamy jednak obowiązku opłacać ubezpieczenia niskiego wkładu własnego czy polisy na życie. Wycena nieruchomości to koszt 1tys. zł za dom oraz 600zł za mieszkania. Za wcześniejszą spłatę pożyczki zapłacimy w zależności od 0-2%. Pożyczka dostępna jest jedynie w złotówkach.

Dowolny cel, możliwość konsolidacji i refinansowania to na pewno plusy tej oferty. Jednak zmienna marża i oprocentowanie nie przemawiają na korzyść tej oferty warto, więc przeanalizować ją bezpośrednio już pod kątem tego jaką kwotę chcielibyśmy otrzymać i jaka jest wartość naszego zabezpieczenia. A jaka jest wasza opinia odnośnie tych zmiennych parametrów oferty?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:33
Sobota 2 listopad 2013 22:21
Leszek
Leszek
Lublin
Opinia pozytywna

Szukam ,szybkiej i niedrogiej pożyczki hipotecznej. Wśród szeregu ofert znalazłem właśnie tą. Nie jestem do końca przekonany. Pożyczka Hipoteczna w Citi Handlowy jest jedną z najlepszych ofert. Oprocentowanie jest zadowalające nie wymagają ponoszenia ukrytych kosztów. Wszytko jest jasne. Ale czy to właściwy wybór?

Skomentuj opinię

Niedziela 19 styczeń 2014 21:43
Walencja
Walencja
Mikołów
Opinia pozytywna

City handlowy, nie myślałam że ma ja tak bogata fortę. Dobrze się czasami rozejrzeć po Bankach i sprawdzić kto co daje. Maksymalna kwota pożyczki, jaką możemy otrzymać to 750tys. zł., jak dla mnie to na prawdę rewelacyjna oferta. Malo który bank pożyczkę hipoteczna daje tak wielka kwotę. Warto sprawdzić szerzej ta propozycję.

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:33
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama