Citi Handlowy Pożyczka - Opinie

Pożyczka gotówkowa w Citi Handlowy - Opinie

Środa 9 październik 2013 7:26
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Citi Handlowy - Pożyczka gotówkowa

Citi Handlowy proponuje nam pożyczkę gotówkową oprocentowaną na od 10,99 - 16% w zależności od indywidualnej sytuacji klienta. Prowizja wyniesie, aż 500 zł. Pożyczając 10 tys. zł na 2 lata spłacić będziemy musieli, aż 12098 zł. Średnia rata wyniesie nas 504 zł. Sporo. Sprawdźmy czy ta oferta ma jakieś zalety.

Sporo procedur

Pożyczkę otrzymamy na podstawie przedstawionych dokumentów, jakimi jest dowód osobisty lub paszport oraz zaświadczenie o źródle i wysokości dochodów. Citi Handlowy zaznacza, że w razie wątpliwości ma prawo zażądać innych dokumentów niezbędnych do oceny zdolności kredytowej. Informacje, jakie podaje Citi Handlowy w ramach reklamy są, więc mylne. Podaje on, że decyzję możemy otrzymać w godzinę. Wszelkie procedury badania zdolności kredytowej z pewnością potrwają dłużej.

Pożyczka gotówkowa na 7 lat

Maksymalną kwotą, jaką możemy otrzymać jest 120 tys. maksymalny okres kredytowania to o 7 lat. Przeliczyliśmy, jaką kwotę zapłaciłby konsument zaciągając faktycznie taką pożyczkę. Otóż miesięczna rata przy pożyczce 120 tys. na 7 lat w Citi Handlowym wyniosłaby 2384 zł. Łączny koszt pożyczki wyniósłby nas, więc 80256 zł. Oczywistym jest, że z zasady pożyczek gotówkowych na taką kwotę się nie zaciąga. Jednak samo proponowanie takich rozwiązać przez Citi Handlowy jest co najmniej nie na miejscu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Citi Handlowy daje również możliwość skorzystania z Ubezpieczenia spłaty PożyczkiBezpieczne Raty”. Ubezpieczenie płacimy jednorazowo. Citi Handlowy zapewnia nas o dostępie do informacji (np. prawo pracy) i pomoc w trudnych sytuacjach (np. przy awariach sprzętu domowego, pomoc medyczna). Pożyczkę otrzymać możemy jedynie w złotówkach. Odsetki naliczane będą metodą malejącego kapitału, tj. od wysokości Pożyczki pozostałej do spłaty, zgodnie z kwota, która pozostała nam jeszcze do spłaty. Citi Handlowy zaznacza, że może zmieniać wysokości oprocentowania w czasie obowiązywania Umowy.

Podsumowując. Pożyczka gotówkowa jest po prostu droga. Oprocentowanie wysokie. Nie udało się znaleźć żadnego elementu, który mógłby tę ofertę bronić. Zresztą przyjęło się przecież, że Citi Handlowy to bank klienta zamożnego. Jakie są wasze opinie? Może znacie jakieś produkty Citi Handlowego skierowane do konsumenta z przeciętnie zasobnym portfelem?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:30
Środa 30 październik 2013 17:38
Ilona
Ilona
Tarnobrzeg
Opinia pozytywna

Pożyczka gotówkowa na 7 lat to nie lada gratka. Już od jakiegoś czasu myślę o tym żeby faktycznie wsiąść większą kwotę kredytu. Zawsze ograniczał mnie czas. A jak wiadomo mniejsze rat lepiej spłacać. Ten kredyt wydaje mi się bardzo rozsądny. Oferta jest atrakcyjna i w poniedziałek chyba odwiedzę oddział, żeby na własnej skórze przekonać się jak wygląda sytuacja w moim przypadku.

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Wtorek 26 listopad 2013 22:15 | Mirela | Lubin

Zgadzam się z tobą. Czasami chciało by się wsiąść większą kwotę ale wysokość raty niweczy plany. Tu dzięki długiemu okresowi spłaty możemy pokusić się o skorzystanie z większej gotówki. Raty pozostają niskie i nie martwimy się o ich spłatę. Polecam na pewno warto odwiedzić ten bank i dopytać o ofertę.

Poniedziałek 23 grudzień 2013 23:19
Adam
Adam
Płock

Citi Handlowy daje oprocento0wnie do 10,99 aż do 16% oczywiście jak podkreślają wszytko zależy od indywidualnej sytuacji klienta. Trochę mało mnie to przekonuje bo inne banki dają oprocentowanie od 7%. Ja jestem dobrym klientem i życzę sobie być traktowany poważnie. Chcę mieć najniższe oprocentowanie z możliwych a te 16 % mi nie odpowiada.

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:30
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama