Citibank Linia kredytowa w Koncie Osobistym - Opinie

Kredyt odnawialny w koncie Citi Bank Handlowy - forum i opinie klientów.

Środa 9 październik 2013 7:26
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Linia kredytowa w Koncie Osobistym Citibank

Citibank oferuje nam linię kredytową w Koncie Osobistym. Innymi słowy jest to debet odnawialny. Każda spłata zadłużenia zwiększa nam limit dostępnych środków, z których będziemy mogli skorzystać. O linię mogą się starać posiadacze kont: CitiKonto, CitiOne oraz CitiOne Direct. Oto, jaka jest nasza opinia o tym produkcie, po przeanalizowaniu oferty.

7 dni bez oprocentowania

Co najistotniejsze z linii korzystać możemy przez 7 dni w każdym miesiącu. Minimalny wpływ, jakim co miesiąc musimy zasilić konto to 1500zł. W pierwszym roku linia prowadzona jest bezpłatne. W kolejnych jest to 1,75% przy Kontach CitiKonto oraz CitiKonto Direct, z tym, że nie mniej niż 50 zł. dla konta CitiOne będzie to 1% wysokości limitu i również nie mniej niż 50zł. Limity w koncie to wygodne rozwiązanie, ponieważ środki możemy przeznaczać na dowolny cel, a ponadto przy spłacie jej w ciągu 7 dni nie zostanie nam naliczone oprocentowanie.

Co najmniej 21 lat i umowa o prace

Linię debetową może otrzymać posiadacz wymienionych powyżej kont Citibanku. Musi mieć on ukończone 21 lat. konto miesięcznie zasilane musi być wpływami min. 1500 zł miesięczny w tym stała część dochodu min. 500 zł netto. Wpływy muszą pochodzić z: zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony lub na czas określony, od co najmniej 3 miesięcy, na co najmniej 6 najbliższych miesięcy; prowadzenia, od co najmniej 12 miesięcy własnej działalności gospodarczej w jednym z wybranych zawodów; kontrakt menedżerski, ważny, co najmniej przez 6 miesięcy od momentu złożenia wniosku (pracownicy kontraktowi); emerytury; renty przyznanej na czas nieokreślony lub na czas określony na min. 12 kolejnych miesięcy.

Po 7 dniach zapłacimy słono

Trzeba dodać, że jeżeli nie spłacimy zadłużenia w ciągu 7 dni wówczas zostanie nam naliczone oprocentowanie. W innych przypadkach roczna stopa oprocentowania wyniesie dla klientów posiadających linię na 1700 do 10tys.zł 17,16%. Dla posiadających linię w wysokości 10500zł -60tys.zł 17,10%. Wyjątkiem są posiadacze konta CitiGold, u nich oprocentowanie wynosi zawsze 12,95% niezależnie od wysokości linii.

Ponad 17% to sporo. Linię zdecydowanie odradzamy, więc niezdyscyplinowanym użytkownikom. Wszystkim innym polecamy. Możliwość 7 dni bez odsetek w razie braku chwilowej płynności to całkiem przystępna ofert. A jaka jest wasza opinia o tym produkcie?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Poniedziałek 30 maj 2016 13:58
Sobota 2 listopad 2013 22:25
Irena
Irena
Częstochowa
Opinia pozytywna

Kredyt w koncie wydaje się dobrym pomysłem dla osób takich jak ja. Nie wymagam wiele. Po prostu czasami szukam dodatkowych funduszy. I limit w koncie daje mi taka możliwość. Pieniądze mogę wypłacić z bankomatu i nie ma tu opłat, jak w przypadku karty. Mam 7 dni na uregulowanie zadłużenia a po tym terminie nalicza się oprocentowanie. Tak więc ja jestem zadowolona.

Skomentuj opinię

Czwartek 28 listopad 2013 21:54
Marta
Marta
Zawiercie

Niby wszytko nieźle wygląda, ale na tle konkurencji i tak blado wypada ta oferta limitu w koncie. 7 dni bez odsetkowych to stanowczo za mało. Inni mają po 10 a tu o trzy mniej. Nie nadrabiają także niczym innym. No chyba że brać pod uwagę samo konto które akurat w tym przypadku jest bardzo dobre.

Skomentuj opinię

Reklama