BZ WBK Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna w BZWBK - opinie klientów

Środa 9 październik 2013 7:26
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pożyczka hipoteczna w BZ WBK

Pożyczka dopasowana do warunków, potrzeb i możliwości konsumenta. Taka ma być pożyczka hipoteczna w banku BZ WBK. A jakie warunki musi spełnić klient, żeby taką pożyczkę otrzymać?

Do 60% wartości nieruchomości

Bank BZ WBK zapewnia, że marża oraz prowizja ustalane są dla każdego klienta indywidualnie. Maksymalnie możemy otrzymać do 60% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Maksymalny okres kredytowania to natomiast 20lat. Pożyczę otrzymać możemy jedynie w złotówkach.

Dowolny cel

Pożyczka hipoteczna w BZ WBK może zostać przeznaczona na każdy dowolny cel. Oczywiście nie możemy jej przeznaczyć na działalność gospodarczą. Pieniądze przeznaczone mogą być na pokrycie zobowiązań z innych banków lub cele związane z zakupem/budową nieruchomości (np. zakup miejsca postojowego, zakup działki rekreacyjnej niezabudowanej lub zabudowanej domem letniskowym, budowa domu letniskowego, wkład partycypacyjny w TBS, zakup nieruchomości mieszkaniowych lub rekreacyjnych za granicą, wkład mieszkaniowy w spółdzielni mieszkaniowej itp.).

Zabezpieczenie

Głównym zabezpieczeniem jak zwykle przy pożyczkach hipotecznych jest nieruchomość. Musimy mieć hipotekę na nieruchomości mieszkaniowej, nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie pożyczki musi być ubezpieczona od ognia i innych zdarzeń losowych (z wyjątkiem działek niezabudowanych). Dodatkowo, jako zabezpieczenie posłużyć może pełnomocnictwo do dysponowania kontem osobistym Pożyczkobiorcy (w BZ WBK), w przypadku posiadania konta przez Klienta. Cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Ustanowienie Banku BZ WBK jako uposażonego z polisy ubezpieczenia na życie Pożyczkobiorcy, przelew wierzytelności w stosunku do spółdzielni mieszkaniowej lub developera lub weksel in blanco nie na zlecenie.

Możliwość podwyższenia oprocentowania

W ofercie są jednak kruczki na które musimy uważać. Otóż do momentu uprawomocnienia hipoteki, która stanowić będzie zasadnicze zabezpieczenie wierzytelności BZ WBK może podwyższyć oprocentowanie o 1,00 p.p. Jednak po dokonanie wpisu hipoteki BZ WBK obniży oprocentowanie na powrót. Przedstawić możemy również zabezpieczenie pomostowe, na które BZ WBK może, ale nie musi się zgodzić.

Koszty

Zaciągając 100tys. na 20 lat przy oprocentowaniu 5,38% rata wyniesie nas ok.680zł. Prowizja to koszt rzędu 2500tys zł. Wysokość marży ustalana jest indywidualnie na podstawie zdolności kredytowej i oceny ryzyka kredytowego. W przypadku tej pożyczki hipotecznej nie jesteśmy zobligowani do wykupienia ubezpieczenia. Możemy jednak skorzystać z oferty polisy na życie dostosowanej do naszej sytuacji życiowej. Wycena nieruchomości to koszt 467zł. Wcześniejsza spłata kredytu będzie nas kosztowała od 1%. Zapłacimy w pierwszych 3 latach kredytowania, jeżeli nastąpi to w następnych latach kredytowania nie poniesiemy z tego tytułu kosztów.

Maksymalnie 60% wartości nieruchomości, na 20 lat. Oprocentowanie niecałe 6%. Warunki całkiem dogodne. A jaka jest wasza opinia na temat pożyczki hipotecznej BZ WBK. Zapraszamy do dyskusji.

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:36
Sobota 9 listopad 2013 14:14
Anna
Anna
Sopot
Opinia pozytywna

Bank Zachodni WBK ma ciekawe oferty. Pożyczka hipoteczna to jedna z wielu lepszych propozycji. Z bankiem zachodnim zawsze mam pewność że wszytko będzie jak najlepiej załatwione z minimalnym zaangażowaniem z mojej strony. To najbardziej mi się podoba.

Skomentuj opinię

Niedziela 2 luty 2014 20:01
Nalio
Nalio
Mysłowice
Opinia pozytywna

Bank Zachodni WBK ma dość zachęcającą propozycję pożyczki hipotecznej. Biorąc pod uwagę dłuższy czas na jaki można rozłożyć raty okazuje się, że mam możliwość wzięcia sporej kwoty na dowolnie wybrany prze ze mnie cel. Bardzo mi to odpowiada bo oprocentowanie jest bardzo niskie dlatego ponoszę minimalne koszty.

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:36
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama