BZ WBK Srebrna karta kredytowa - Opinie

Srebrna karta kredytowa WBK - forum i opinie klientów

Czwartek 13 luty 2014 11:42
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Srebrne karty kredytowe w BZ WBK

Bank Zachodni WBK w swojej palecie kart, posiada szereg różnego rodzaju kart o srebrnym standardzie. Powyższy produkt w opinii banku cechuje się wieloma atutami, które mają nas zachęcić do skorzystania z niego. Spośród nich najatrakcyjniejszymi mają być: niski próg osiąganych dochodów oraz korzystne oprocentowanie. Sprawdźmy jak te obietnice wyglądają w rzeczywistości.

Kto kogo srebro?

O srebrną kartę kredytową BZ WBK możemy zawnioskować jeżeli jesteśmy pełnoletnią osobą posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, osiągającą dochody na terytorium Polski. Nie musimy posiadać konta, by móc otrzymać omawianą kartę. Minimalny miesięczny dochód netto, jakim musimy się legitymować, to 650 zł. Zaświadczenie o dochodach będzie nam potrzebne, o ile chcemy mieć na karcie limit wyższy niż 10 000 zł. W przeciwnym razie musimy przygotować dokument tożsamości oraz informacje na temat posiadanych zobowiązań finansowych. Klienci posiadający konto w BZ WBK mogą złożyć wniosek o wydanie karty przez internet, za pośrednictwem platformy NA KLIK. Jeżeli spełniamy kryterium dochodu zostanie nam wygenerowana proponowana kwota limitu i sprawę załatwimy w dosłownie parę minut. Jeżeli nie posiadamy konta w BZ WBK możemy wnioskować o kartę telefonicznie lub osobiście – w oddziale banku. W obu przypadkach, o ile wcześniej przygotujemy niezbędne dokumenty, decyzję o przyznaniu karty i wysokości limitu otrzymamy niezwłocznie. Maksymalny limit dostępny w ramach srebrnej karty BZ WBK to 50 000 zł.

Grace period, oprocentowanie

Przysługujący nam okres bezodsetkowy (grace period) to 54 dni. Pamiętajmy jednak, że od oprocentowania wolne są wyłącznie transakcje bezgotówkowe - nie jest nią np. wypłata pieniędzy z bankomatu. Grace period biegnie od początku miesięcznego okresu rozliczeniowego, w jakim dokonujemy transakcji. Po upływie powyższego okresu nasz dług zostanie oprocentowany w skali 16 %. Jest to oprocentowanie zmienne, liczone w skali roku. Atrakcyjną stawkę oprocentowania bank proponuje nam w sytuacji, gdy przenosimy swoje zadłużenie pochodzące z karty kredytowej w innym banku. Jeśli zdecydujemy się na ten krok to nasz dług będzie oprocentowany, przez pierwszy rok korzystania ze srebrnej karty BZ WBK, w skali 8,99 %. Korzystne oprocentowanie możemy uzyskać również korzystając z usługi Ratio. Polega ona na dokonaniu jednej lub kliku transakcji, których wartość mieści się w granicach: od 200 zł. do 85 % wartości posiadanego limitu. Spłatę możemy rozłożyć na minimalnie 3, a maksymalnie na 24 miesięczne raty, oprocentowane w skali roku, stałą stawką 13,90 %. Usługę możemy uruchomić nie później niż 21 dni od daty rozliczenia transakcji, za pośrednictwem internetowego systemu BZWBK24.

Opłaty

Opłata za roczna za srebrną kartę wynosi 2,5 % od kwoty limitu, max. 58 zł. i nie jest naliczana jeśli w ciągu roku wykonamy minimum 3 transakcje (inne niż przelew z karty). Obok opłaty rocznej naliczana jest także opłata miesięczna w wysokości 0,2 % od kwoty limitu; max. 5 zł. Jednak i jej możemy uniknąć, warunkiem jest dokonanie w danym miesiącu transakcji na kwotę min. 1 tys. zł. (innych niż przelew z karty). Wypłata gotówki z karty, niezależnie od rodzaju wypłaty (bankomat, kasa banku) podlega opłacie w wysokości 3,5 % wybieranej kwoty; min. 10 zł. Przelew z rachunku karty kredytowej złożony w internetowym systemie BZWBK24 obciążony jest każdorazowo prowizją w wysokości 3 % od kwoty przelewu; min. 5 zł. W przypadku przekroczenia naszego limitu kredytowego bank nalicza każdorazowo 10 % prowizji od kwoty zaciągniętej ponad limit; nie mnie niż 40 zł. Opłata za usługę Ratio to 1 % od kwoty korzystającej z promocyjnego oprocentowania; min. 5 zł.

Spłata zadłużenia i promocje

Minimalna kwota jaką musimy spłacić po każdym okresie rozliczeniowym to 5 % zadłużenia. Posiadając konto w BZ WBK mamy możliwości spłaty zadłużenia w różnych formach: internet, telefon, bankomat, usługa automatycznej spłaty zadłużenia. BZ WBK przygotował dla chętnych na srebrna kartę kredytową szereg promocji. W ramach powyższych bonusów możemy korzystać z rabatów w ponad 300 sklepach stacjonarnych i internetowych. Dla posiadaczy kredytu hipotecznego oraz osób zatrudnionych w sferze budżetowej dostępne jest atrakcyjne oprocentowanie – wynosi ono 10 % przez pierwszy rok korzystania z karty.

Podsumowując, srebrna karta kredytowa BZ WBK posiada szereg bardzo ciekawych rozwiązań, związanych głównie z możliwością uzyskania obniżonego oprocentowania. Z drugiej strony opłaty za korzystanie z karty wydają się dość liczne i wysokie, jednak będąc aktywnym klientem możemy je skutecznie zniwelować. A jaka jest wasza opinia na temat tytułowego produktu?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Czwartek 11 sierpień 2016 18:16
Czwartek 11 sierpień 2016 18:16
Gość
Gość

jakie są opłaty w bzwbk za wyplate ze srebrnej karty kredytowej?

Skomentuj opinię

Reklama