BPH Karta kredytowa FAIR - Opinie

Karta kredytowa FAIR banku BPH - Forum i opinie klientów

Wtorek 4 luty 2014 15:43
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Karta kredytowa FAIR w BPH

Bank BPH w swojej bogatej ofercie kart kredytowych proponuje nam – jako podstawową, ale bardzo ciekawą opcję - kartę Fair. Kartę tę otrzymujemy w systemie Visa lub MasterCard. Bank BPH reklamuje ją jako idealny produkt dla klientów, którzy regularnie spłacając zadłużenie, mogą, w miarę upływu czasu, zyskać dodatkowe korzyści. Sprawdźmy czy powyższa opinia znajduje potwierdzenie w faktach.

Dla kogo karta Fair?

Karta kredytowa Fair Banku BPH jest to produkt adresowany do pełnoletnich mieszkańców RP, legitymujących się dochodem, który w opinii banku pozwoli na spełnienie kryteriów zdolności kredytowej. Dla klientów, którzy spełniają powyższe warunki bank BPH przygotował różnorodne możliwości zgłoszenia chęci nabycia karty. Mamy do wyboru: wizytę w oddziale banku, telefoniczną drogę zamówienia i w reszcie – co ciekawe- opcję pod nazwą "Umów się z Wideo Doradcą". W celu skorzystania z tej ostatniej opcji wcale nie musimy posiadać kamery wideo, wystarczy łącze internetowe pozwalające na „wzrokowy” kontakt z doradcą. Wysokość ustalonego dla naszej karty limitu zadłużenia będzie się kształtować w granicach 1 000 zł. – 20 000 zł. Za wydanie karty Fair bank BPH nie pobiera opłaty.

Oprocentowanie

Dokonując transakcji przy pomocy karty Fair korzystamy oczywiście z okresu bezodsetkowego, który wynosi 54 dni. Po jego upływie niespłacone zadłużenie zostaje oprocentowane w wysokości 15,60 % w skali roku. W tym miejscu warto wspomnieć o promocji jaką bank BPH przygotował dla klientów korzystających z karty przez dłuższy okres. Otóż: jeżeli w danym roku korzystania z karty wartość naszych transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 12 tys. zł. i nie będziemy mieć żadnych zaległości w spłacie zadłużenia to w następnym roku korzystania z karty Fair nasze oprocentowanie spadnie do poziomu 12 %, a w kolejnym – trzecim roku – do 10 % ! Oczywiście przy spełnieniu warunku 12-tysięcznego obrotu.

Zarządzaj korzyściami

Omówiony powyżej warunek aktywności – polegający na uzyskaniu w danym roku 12-tysięcznego obrotu transakcji bezgotówkowych na karcie, pozwala nam uzyskać inne korzyści. Nie otrzymamy jednak wszystkiego. Musimy wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję. Obok niższego oprocentowania do wyboru pozostają nam: zmniejszające się opłaty za korzystanie z karty i rosnący zwrot za płatności kartą. Wybierając mniejsze opłaty; w 2 roku korzystania z karty uzyskujemy 50 % rabat na wybrane opłaty, by w 3 roku być od tych opłat zwolnieni. Obniżone zostaną opłaty obejmujące: wypłaty z bankomatu, kasy banku, wydanie karty dodatkowej, przelew z karty, wznowienie karty, udostępnienie i obsługę karty. Zwrot za płatności kartą przysługuje nam od początku jej posiadania i wynosi 1 % wartości transakcji bezgotówkowych. Jet on dokonywany kwartalnie i nie może przekroczyć 75 zł. Po wybraniu zwrotu jako naszej korzyści, w kolejnych latach używania karty Fair uzyskamy odpowiednio: 2% w drugim roku i 3 % w trzecim roku aktywnego korzystania z karty.

Ile to kosztuje?

Jak już zostało wspomniane za wydanie karty Fair nie płacimy. Uiszczamy jednak comiesięczną opłatę za korzystanie z karty. Wynosi ona 6 zł. Jeśli jednak, w danym miesiącu, dokonaliśmy zakupów na kwotę co najmniej 600 zł. opłata zostanie nam zwrócona w następnym okresie rozliczeniowym. Wypłata gotówki, niezależnie od rodzaju bankomatu, to koszt 3,75% wybieranej kwoty (nie mniej jednak niż 9,50 zł.). Polecenie przelewu na wskazany przez nas rachunek kosztuje, każdorazowo - 8 zł. Za wydanie karty dodatkowej zapłacimy 15 zł. Minimalna kwota zadłużenia jaką jesteśmy zobowiązani spłacić na koniec każdego okresu rozliczeniowego to 4 % wartości zadłużenia, nie mniej jednak niż 30 zł.

Generalnie, suma opisanych powyżej zalet karty kredytowej Fair banku BPH prezentuje się imponująco. Powyższa karta wygląda na hit, który może namieszać na rynku. Czy przychylacie się do tej opinii?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Niedziela 6 wrzesień 2015 18:46