BOŚ Pożyczka hipoteczna - Opinie

Pożyczka hipoteczna w BOŚ Bank - Opinie klientów

Środa 9 październik 2013 7:26
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Szybka pożyczka hipoteczna BOŚ S.A.

Prosto, szybko i wygodnie. Tak ma być zaciągając pożyczkę hipoteczną w Banku Ochrony Środowiska. Zobaczmy, co kryje się za tymi hasłami. I jak bardzo są zbieżne z prawdą.

60 -70% wartości zabezpieczenia

Pożyczkę hipoteczna możemy przeznaczyć na dowolne cele, jednak nie mogą być to cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Możemy otrzymać kwoty do 60% wartości działki rekreacyjnej, domu letniskowego lub nieruchomości rolno-siedliskowej jeżeli takie będzie zabezpieczenie lub do 70% jeśli zabezpieczeniem będzie lokal mieszkalny, dom jednorodzinny lub działka budowlana niezależnie od waluty pożyczki.

Maksymalnie na 30 lat

Okres kredytowania to maksymalnie, aż 30 lat. Pożyczkę możemy otrzymać w złotówkach lub innej walucie. Mimo, że w opinii ekspertów obecnie zaciąganie kredytów czy pożyczek walutowych jest dość ryzykowne. Przewalutowanie jednak jest darmowe. Jeżeli wybierzemy jedną z 5 opcji ubezpieczenia ( ubezpieczenie nieruchomości od pożaru i innych zdarzeń losowych,   ubezpieczenie na wypadek utraty stałego źródła dochodów lub hospitalizacji). BOŚ bank proponuje możliwość zwolnienia Kredytobiorcy z obowiązku przedstawienia wyceny nieruchomości.

Raty według uznania

Pożyczkę hipoteczna BOŚ możemy spłacać według własnego uznania w ratach równych, liczonych metodą ankietową (płatnych co 1 miesiąc), malejących (kapitał płatny co 1 lub co 3 miesiące, odsetki płatne co 1 miesiąc). Zabezpieczeniem pożyczki musi być: weksel własny in blanco, hipoteka na nieruchomości, cesja na rzecz BOŚ banku praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości lub objęcie grupowym ubezpieczeniem nieruchomości w towarzystwie ubezpieczeniowym wskazanym przez BOŚ bank na okres ubezpieczenia i warunkach określonych w umowie ubezpieczenia zawartej z towarzystwem ubezpieczeniowym oraz po upływie okresu tego ubezpieczenia cesja na rzecz banku praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości.

Klient ze zdolnością – warunek konieczny

Pożyczka udzielona zostanie klientom, którzy posiadają zdolności do czynności prawnych oraz statusu rezydenta (pobyt stały w Polsce) oraz zdolność kredytową. Złoża wniosek o udzielnie pożyczki zaświadczenie o dochodach, dokumenty dotyczące prawnych zabezpieczeń.

Oprocentowanie i prowizja

W liczbach kształtuje się to następująco. Zaciągając pożyczkę w kwocie 120tys.zł na 20 lat przy oprocentowaniu 8,17%w skali roku, miesięczna rata wyniesie nas 973 zł. Zapłacimy również jednorazową prowizją w kwocie 2040 zł. Standardowo prowizja pożyczki wynosi 1,7% udzielonej kwoty i nie mniej niż 600zł. Może zostać ona doliczona do kredytu, klient nie pokrywa jej wtedy z własnej kieszeni. Przy tej pożyczce nie jesteśmy zobligowani do wykupienia jakiegokolwiek ubezpieczenia chyba, że okres spłaty wraz z wiekiem pożyczkobiorcy przekracza 70lat życia pożyczkobiorcy. Standardowo wycena nieruchomości to koszt 700zł. Jednak możliwe jest pominięcie tej kwoty, jeśli klient przeprowadzi ją na własny koszt i przedstawi BOŚ bankowi stosowne dokumenty.

30 letni okres kredytowania to główny plus tej oferty. Pozostałe parametry takie jak oprocentowanie, prowizja czy kwota maksymalna są konkurencyjne, ale czy najkorzystniejsze na rynku? Czekamy na wasze opinie dotyczące tej pożyczki hipotecznej BOŚ banku.

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Wtorek 7 luty 2017 14:32
Sobota 23 listopad 2013 22:37
Anna
Anna
Legnica
Opinia pozytywna

Nie spodziewałem się po BOŚ takiej oferty. Niesamowite jest to że dostajemy nawet do do 60% wartości działki rekreacyjnej, domu letniskowego lub nieruchomości rolno-siedliskowej jeżeli takie będzie zabezpieczenie lub do 70% jeśli zabezpieczeniem będzie lokal mieszkalny, dom jednorodzinny lub działka budowlana niezależnie od waluty pożyczki. A możliwość kredytowania nawet przez 30 lat to faktycznie spore udogodnienie.

Skomentuj opinię

Czwartek 6 luty 2014 22:21
Jacek
Jacek
Grudziądz
Opinia pozytywna

Pożyczka Hipoteczna jet bardzo przydatna szczególnie kiedy potrzebujemy sporej gotówki na jakiś konkretny cel, ale nie chcemy płacić wielkiej raty. Ja właśnie tak zrobiłem. Ziołem 70 tysięcy na 25 lat. Normalnie nigdy nie zaoszczędził bym takiej kwoty. A teraz mam niską ratę właśnie w BOŚ i nie muszę się martwić o przyszłość. Oprocentowanie jest tak niskie że dziwię się, że do tej pory nie skorzystałem z pożyczki w BOŚ.

Skomentuj opinię

Wtorek 7 luty 2017 14:32
Olek9222
prześwietlił/a:
Olek9222
Katowice

Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Skomentuj opinię

Reklama