BNP Paribas Kredyt w rachunku - Opinie

Kredyt w ROR BNP Paribas - Forum i Opinie klientów

Środa 2 kwiecień 2014 10:54
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Kredyt w ROR w BNP Paribas

Bank BNP Paribas posiada w swojej ofercie propozycję dla klientów, którzy korzystają w tym banku z konta osobistego, polegającą na możliwości zaciągania limitu kredytowego. W opinii banku stanowi to doskonałą rezerwę finansową, z której możemy skorzystać w dowolnym momencie. Bank kusi nawet zerowym oprocentowaniem kredytu w ROR! Jak ta deklaracja ma się do rzeczywistości? Sprawdźmy szczegóły.

Warunki przyznania limitu

Kredyt w rachunku ROR w BNP Paribas dostępny jest dla klientów posiadających już konto osobiste we wspomnianym banku, jak również dla osób które chcą takie konto założyć. Jeżeli jesteśmy nowym klientem, powinniśmy musimy mieć ze sobą dokumenty potwierdzające naszą tożsamość – wymagane dla założenia konta - np. dowód osobisty oraz potrzebować będziemy informacji o naszych dochodach netto za okres ostatnich trzech miesięcy. Jeżeli spełniamy warunek regularnych wpływów na konto, możemy liczyć na zawarcie umowy na okres 12 miesięcy. Wysokość limitu jest ustalana indywidualnie w zależności od poziomu dochodów.

Nawet zerowe oprocentowanie

Oprocentowanie naszego kredytu w rachunku ROR zależy od rodzaju posiadanego konta, jednak różnica jest nieznaczna. W najgorszym razie stopa oprocentowania wyniesie 16 % - dla posiadaczy kont S i M, kredyt użytkowników innych kont oprocentowany będzie stawką 15,50 %. Wszystkie powyższe wartości są podane w skali roku. W tym momencie zajmiemy się wspomnianym na wstępie, sensacyjnym oprocentowaniem, a właściwie jego brakiem. Jak wiadomo, w życiu nie ma nic za darmo, ta reguła sprawdza się i tym razem, bowiem z zerowego oprocentowania możemy co prawda skorzystać, ale w wariancie z opłatą miesięczną. Ta przyjemność kosztuje 20 zł., jednak jeśli zamierzamy korzystać ze znacznych kwot w ramach naszego limitu, wydaje się to być wymarzoną opcją! Każda spłata zaciągniętego w ramach kredytu zadłużenia odnawia oczywiście kwotę limitu do wykorzystania.

Wysokość limitu i opłaty

Wysokość udzielonego limitu uwarunkowana jest naszymi dochodami. Maksymalna wysokość limitu to aż 600 tys. zł. Do kwoty 100 tys. zł. bank nie wymaga żadnych zabezpieczeń spłaty kredytu. Przekroczenie powyższej kwoty powoduje obowiązek wniesienia przez nas zabezpieczenia spłaty kredytu. Formami zabezpieczenia są: kaucja gotówkowa lub zastaw rejestrowy na Obligacjach Skarbu Państwa. Za udzielenie nam kredytu w rachunku ROR, podwyższenie jego wysokości oraz odnowienie po upływie 12 miesięcznego okresu obowiązywania umowy, zapłacimy 1 % od kwoty odpowiednio udzielenia, podwyższenia lub odnowienia. Warto wspomnieć, że jeśli wywiązujemy się na bieżąco ze zobowiązań kredyt w rachunku ROR jest automatycznie przedłużany na kolejne 12 miesięcy, a więc jeśli chcemy z niego zrezygnować, wymaga to naszej aktywności (wypowiedzenia umowy na miesiąc prze końcem obowiązywania).

Reasumując kredyt w rachunku ROR w BNP Paribas posiada niewątpliwie podstawową zaletę - jest nią brak oprocentowania w wariancie uiszczania miesięcznej opłaty za udzielenie kredytu. Połączenie takiej korzyści z bardzo wysoką górną kwotą limitu (600 tys. zł.) daje na prawdę atrakcyjne możliwości aktywnym klientom. Ciekawe jakie są Wasze opinie na temat kredytu w ROR w BNP Paribas?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Piątek 29 maj 2015 10:59
Piątek 29 maj 2015 10:59
Gość
Gość

ma ktoś kredyt w rachunku bieżącym bnp paribas? warto?

Skomentuj opinię

Reklama