BNP Paribas Karta kredytowa Classic - Opinie

Karta kredytowa Classic banku BNP Paribas - Forum i opinie klientów

Sobota 25 styczeń 2014 11:42
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Karta kredytowa Classic w BNP Paribas

Bank BNP Paribas w swojej ofercie posiada dwa rodzaje kart kredytowych. My zajmiemy się kartą, która w opinii ekspertów należy do najlepszych produktów mijającego roku – kartą Classic BNP Paribas. W ramach omawianej usługi bank oferuje nam m.in. bardzo długi okres bezodsetkowy oraz bezprowizyjne transakcje bezgotówkowe zarówno w Polsce jak i za granicą. Przyjrzyjmy się bliżej tej ofercie.

Dla kogo karta Classic?

Bank BNP Paribas pozwala nam skorzystać z omawianej usługi jeżeli nasz miesięczny dochód to minimum 1.500 zł netto. Limit kredytowy jaki możemy otrzymać kształtuje się pomiędzy 1.000 zł a 50.000 zł. Dzienny limit wypłat gotówkowych wynosi 2.500 zł

61 dni bez odsetek

W ramach kredytu jaki zaciągamy za pomocą karty kredytowej Classic w BNP Paribas mamy możliwość jego bezodsetkowej spłaty. Termin w jakim musimy spłacić pożyczone pieniądze, by uniknąć naliczenia odsetek, to aż 61 dni. Okres ten liczony jest począwszy od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego dla transakcji wykonanych kartą, a wynosi on miesiąc. W przypadku, gdy w tym terminie, nie spłacimy kwoty kredytu zostaje ona oprocentowana w wysokości 16 % w skali rocznej dla transakcji gotówkowych i 15,99 % dla transakcji bezgotówkowych.

Ile to kosztuje?

Opłata roczna za wydanie i użytkowanie karty Mastercard Classic BNP Paribas wynosi 39 zł. Możemy jej uniknąć dokonując w ciągu roku transakcji na kwotę 8 000 zł. Inne opłaty o jakich musimy pamiętać decydując się na produkt jakim jest karta kredytowa Classic w BNP Paribas to opłaty za wybieranie gotówki z bankomatów. W przypadku rodzimych bankomatów wynosi ona 3,50 zł., za skorzystanie z innych bankomatów zarówno w Polsce jak i za granicą zapłacimy 3 % od wybieranej kwoty, jednak nie mniej niż 7 zł.

Sposoby spłaty zadłużenia

Jeżeli posiadamy ROR w banku BNP Paribas możemy aktywować usługę automatycznej spłaty. Oznacza to, iż po wystawieniu przez bank comiesięcznego rozliczenia transakcji z naszego konta zostanie pobrana minimalna kwoty spłaty (czyli 5% aktualnego salda zadłużenia) lub całości zadłużenia występująca na karcie kredytowej. Inne oferowane udogodnienie to usługa skip payment. Polega ona na możliwości uniknięcia spłaty minimalnej kwoty zadłużenia w danym miesiącu, która pomniejsza limit kredytowy w następnym cyklu rozliczeniowym. Usługa może zostać zgłoszona najpóźniej dwa dni robocze przed końcem danego okresu rozliczeniowego. Z tej usługi możemy skorzystać maksymalnie dwa razy w ciągu roku, jednak nie w następujących po sobie cyklach rozliczeniowych.

Promocje: dla rodziny oraz moneyback

Jeśli chcemy by z naszego limitu kredytowego mogli skorzystać nasi najbliżsi, możemy podjąć decyzję o przyznaniu im kart dodatkowych. Wszelkie operacje dokonane taką kartą obciążają kartę główną. Warto pamiętać, że wydanie karty dodatkowej kosztuję 19 zł, jednak tej opłaty można uniknąć wykonując w przeciągu 12 miesięcy kartą, transakcje o łącznej wartości minimum 8 000 zł. Płacąc za wybrane produkty w sklepach spożywczy, w aptekach czy na stacjach paliw otrzymamy zwrot kwoty zakupów w wysokości 1%.

Podsumowując, karta kredytowa Classic BNP Paribas daje nam naprawdę długi okres spłaty bez konieczności naliczania odsetek. W połączeniu ze stosunkowo niewielką roczną opłatą za kartę oraz dostępnymi promocjami, wydaję się być ona ciekawym produktem. A jakie są Wasze opinie na temat tej karty? Czy widzicie jeszcze jakieś korzyści?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Poniedziałek 30 maj 2016 13:13