Bank Pocztowy Karta kredytowa - Opinie

Karta kredytowa Banku Pocztowego - Forum i opinie klientów

Wtorek 4 luty 2014 14:31
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Pocztowa karta kredytowa

Bank Pocztowy posiada w swojej ofercie wyłącznie jeden rodzaj karty kredytowej. Nie zniechęcajmy się jednak. Oferta wygląda co prawda skromnie, ale za to standard oferowanej karty przedstawia się całkiem przyzwoicie. Przyjrzyjmy się bliżej karcie kredytowej Banku Pocztowego.

Kto może otrzymać kartę?

Karta kredytowa Banku Pocztowego jest produktem dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców Polski, którzy osiągają regularny miesięczny dochód nie mniejszy niż 790 zł. netto. Jeżeli spełniamy powyższe kryterium możemy wybrać jedną z trzech dróg wnioskowania o kartę: internetową, telefoniczną lub osobistą wizytę w oddziale banku lub placówce Poczty Polskiej. Aby otrzymać kartę nie musimy posiadać konta w Banku Pocztowym, jednak klienci posiadający ROR zaoszczędzą – zostaną zwolnieni od opłaty za wydanie karty głównej oraz ewentualnej karty dodatkowej. Wszyscy inni chętni będą musieli uiścić wspomnianą opłatę w wysokości 20 zł za kartę główną i 10 zł za dodatkową. Wspomniana karta dodatkowa to karta, którą będzie mogła posługiwać się wybrana przez nas osoba, obciążając rachunek karty głównej.

Niskie oprocentowanie

Oprocentowanie karty kredytowej w Banku Pocztowym to 14 % w skali roku. Oczywiście przysługuje nam okres bezotsetkowy, po przekroczeniu którego nasz dług zostanie oprocentowany o powyższą wielkość. Dla karty kredytowej w Banku Pocztowym wynosi on 55 dni. Wysokość naszego limitu będzie zależała od opinii banku podjętej w oparciu o udokumentowane przez nas dochody. Kwota limitu będzie się jednak musiała mieścić w granicach od 500 zł. do 20 000 zł. Nasz karta będzie objęta bezpłatnym ubezpieczeniem „ochrona karty” obejmującym przypadki nieuprawnionego użycia naszej karty.

Koszty karty

Opłata za obsługę karty naliczana jest co miesiąc i wynosi 4 zł dla karty głównej i 2 zł. dla dodatkowej. Uiścimy ją „z dołu” tj. na końcu każdego miesięcznego okresu rozliczeniowego. Za każdą operację polegającą na wypłacie gotówki z bankomatów i terminali POS, zarówno na terenie kraju jak i za granicą, zapłacimy 3 % od wybieranej kwoty, min. 5 zł. Opłata na jaką możemy się nadziać to opłata za przekroczenie limitu kredytowego – 20 zł.

Sposoby spłaty zadłużenia

Miesięczna wymagana kwota spłaty to 5 % od salda zadłużenia na naszej karcie kredytowej (nie mniej niż 50 zł.). Pamiętajmy o tym, że środki na spłatę zadłużenia muszą się znaleźć na naszym koncie najpóźniej do godz. 15.00 dnia terminu płatności, który jest wskazany na wyciągu. Jeżeli posiadamy konto w innym (niż Bank Pocztowy) banku miejmy na uwadze, że przelew z naszego konta idzie wolniej i bezpieczniej jest wykonać go nawet 2 dni przed upływem terminu płatności, by uniknąć nieplanowanych odsetek. Za każdym razem Bank Pocztowy bezpłatnie wysyła nam sms, który przypomni nam o zbliżającym się terminie spłaty. Jeśli posiadamy Pocztowe Konto Standard lub Pocztowe Konto Nestor możemy skorzystać z usługi automatycznej spłaty zadłużenia, dokonywanej na koniec każdego okresu rozliczeniowego. Usługę możemy uruchomić dzwoniąc na infolinię banku lub bezpośrednio w oddziale banku.

Podsumowując, karta kredytowa w Banku Pocztowym to solidna propozycja, zwłaszcza dla dotychczasowych klientów banku posiadających w nim ROR. Brak opłaty za wydanie karty i niskie koszty jej obsługi to niewątpliwe zalety omawianego produktu. Rozczarowywać nas może nieco stosunkowa niska górna granica limitu (20 tys. zł.), jednak dla większości klientów nie powinno to stanowić realnej bariery w korzystaniu z karty. Nieprawdaż? Czekamy na Wasze opinie.

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Poniedziałek 30 maj 2016 13:11