Alior Bank kredyt odnawialny - Opinie

Konto z limitem odnawialnym w Alior Banku - Forum i opinie klientów

Wtorek 4 luty 2014 10:57
Ekspert PozyczkiOpinie
prześwietlił/a:
Ekspert PozyczkiOpinie
Wrocław

Limit odnawialny w Alior Banku

Skorzystanie z limitu kredytowego to w opinii wielu dobry pomysł w sytuacji, gdy do wypłaty zostało parę dni, a gotówki na koncie brak. Alior Bank oferuje rozwiązanie, które ma nam ułatwić zarządzanie domowym budżetem. Sprawdźmy szczegóły.

Kto może skorzystać?

Limit odnawialny w Alior Banku jest przeznaczony dla jego klientów, posiadających ROR. Limit odnawialny w rachunku w Alior Banku jest zwiększeniem kwoty dostępnych środków klienta na rachunku ROR. Oznacza to, że możemy korzystać z większej kwoty pieniędzy, niż wynosi faktyczne saldo konta. W ramach przyznanego limitu mamy możliwość wielokrotnego zadłużania się i spłaty. Obok posiadania konta w Alior Banku musimy mieścić się w przedziale wieku 22-80 lat oraz uzyskiwać dochód na terenie Polski. W przypadku gdy konta ma więcej niż jednego dysponenta wniosek o limit muszą złożyć wszyscy uprawnieni do konta właściciele.

Na jaki okres i w jakiej wysokości?

Limit odnawialny w Alior Banku przyznawany jest na czas nieokreślony. Kwota limitu to min. 500 zł, zaś max. 100 000 zł. Obowiązuje nas jedna stawka oprocentowania bez względu na wykorzystaną kwotę limitu – wynosi ona 14% w skali roku. Odsetki od zadłużenia w limicie w rachunku co miesiąc pobierane są automatycznie z konta. Jeśli na rachunku nie ma wystarczających środków, odsetki pobierane są w ciężar kwoty przyznawanego limitu.

Ile to właściwie kosztuje?

Opłata jaka jest od nas pobierana za usługę limitu odnawialnego w Alior Banku zależy od kwoty na jaką limit został nam przyznany. Jak już wcześniej wspomniano limit odnawialny przyznawany jest na czas nieokreślony, ale opłata jest naliczana za założenie limitu, a potem pobierana raz do roku. Wynosi ona 1,8 % od wysokości przyznanego limitu, jednak nie mniej niż 75 zł. Dla zobrazowania całościowych kosztów jakie ponosimy za rok korzystania z limitu odnawialnego w Alior Banku posłużmy się przykładem, w którym nasz limit wynosi 4500 zł. Całkowity koszt kredytu w powyższym przypadku wynosił będzie 184,94 zł. Na kwotę tę składają się: roczna opłata za przyznanie limitu odnawialnego w rachunku wynosząca w tym przypadku 81 zł oraz odsetki od wykorzystanego limitu. Zakładając, że wykorzystamy jednorazowo całą kwotę limitu (4500 zł.) i spłacimy ją w 3 równych ratach miesięcznych przy oprocentowaniu limitu w wysokości 14,00% w stosunku rocznym, wyniosą one 103,94 zł.

Jak widać na powyższym przykładzie przed podjęciem decyzji o ubieganiu się o limit odnawialny w Alior Banku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy będziemy z niego korzystać? Jest to istotne, ponieważ opłata roczna za prowadzenie limitu jest pobierana niezależnie od tego czy z niego skorzystamy. Pamiętajmy również, że im większa kwota limitu, tym większa opłata za jego prowadzenie.

Podsumowując limit odnawialny w Alior Banku jest to produkt dla osób bardzo zdyscyplinowanych. Bank nie ustala bowiem ani rat, ani harmonogramu spłat, w efekcie czego nieopatrznie można wpaść w pułapkę zadłużenia. A jaka jest Wasza opinia na temat tego produktu?

Ostatnio edytowane przez Ekspert PozyczkiOpinie; Poniedziałek 2 kwiecień 2018 14:39
Czwartek 6 luty 2014 22:38
Michał
Michał
Ciechanów
Opinia pozytywna

Samo konto w Alior Bankuu jest bardzo dobrym wyborem. Nie ponosimy z tytuły jego posiadania kosztów, przelewy i opłaty możemy robić za darmo. Kredyt w koncie to dodatkowa opcja, która dla mnie przynajmniej jest niezbędna. Nigdy nie wiem kiedy będą mi potrzebne większe pieniądze. Nie zawsze wypłaty starcza do pierwszego. A tak mając kredyt w koncie w każdej chwili mogę z niego skorzystać.

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Poniedziałek 9 listopad 2015 11:51 | Gość

tylko na starcie, już się o tym przekonałem że w alior na początku pięknie ładnie a jak się klient zasiedzi to dowalają opłaty za wszystko, dla nowych klientów pięknie a stałych klientów mają gdzieś

Poniedziałek 2 kwiecień 2018 14:39
Gość
Gość
Rzeszow
Opinia negatywna

Nowych klientów Alior traktuje dobrze, jestem w Alior pare lat i potraktowali mnie jak smiecia Dobry na krótka metę Zmiana banku.

Skomentuj opinię

Reklama